ŽK: 29. Mezlík, 61. Daníček, 63. Kubáň, 90+1 Trousil - 35. Rossi, 63. Klesnil.
Rozhodčí: Kovařík - Filípek, Zeman.
Diváků: 5.035.

Slovácko: Filipko - Mezlík, Košút, Trousil, Kubáň - Volešák (85. Hlúpik), Daníček, Valenta, Pavelka (90. Kuncl) - Čtvrtníček, Došek. Trenér Miroslav Soukup.
Sigma: Zlámal - Hála, Škerle, Kučera, Vepřek - Rossi, Ordoš, Heinz (65. Navrátil), Podaný (88. Varadi), Schulmeister - Jirouš (53. Klesnil). Trenér Petr Uličný.

Jestliže se fotbalisté Slovácka se svými fanoušky v loňském roce rozloučili vítězstvím a parádním výkonem s Mladou Boleslaví, nový rok přivítali přesně opačně. Po celý zápas se nedokázali dostat do patřičného tempa. Jejich hru provázela až příliš velká řada nepřesností, která nahrávala o záchranu bojující Sigmě. Ta ovšem také příliš neoslňovala, nicméně se alespoň o vstřelení branky pokoušela. Její střelci se snažili často o střelbu, zatímco domácí se mezi tři tyče netrefili za celý zápas ani jednou. Když se k tomu přičte až nepochopitelná nerozhodnost domácích ve vyložených šancích, musel přijít zákonitě trest v podobě inkasované branky v poslední minutě nastavení. Domácí mají tak svým fanouškům po zbytek jara co nahrazovat.
Jak šly minuty:
1. První šance patřila Sigmě. Ordoš z úhlu prověřil Filipkovy rukavice.
5. Slovácko odpovědělo podobně. Na balon za obranu si naběhl Pavelka, hostující brankář byl však rychlejší a míč odkopl do autu.
11. Schulmeister napřáhl z dobrých dvaceti metrů a míč prosvištěl těsně kolem pravého horního rohu domácí brány.
12. A znovu kontr na druhé straně. Opět to byl Pavelka, který si zaběhl za obranu, tentokrát míč zpracoval a šel sám na Zlámala. Koncovku však zpackal a míč skončil daleko vedle.
17. Schulmeisterův míč prošel až k Hálovi na zadní tyči. Jeho střela rozvlnila jen boční síť.
43. Hra ztratila tempo. Přišel až přízemní centr Schulmeistera, na který na brankové čáře nedosáhl Jirouš.
45. A opět rychlý protiútok. Tentokrát šel sám na Zlámala Volešák. Ten si na olomouckého brankáře zřejmě nevěřil, protože hledal přihrávkou ještě volného Čtvrtníčka. Míč byl však pomalý a hosté v poklidu odvrátili nebezpečí.
73. Druhý poločas dlouhou dobu překypoval nudou. Tu prořízla až červená karta za nebezpečnou hru vysokou nohou olomouckého Rossiho. Zdálo se, že Slovácko přesilovky využije k závěrečnému náporu, jenže opak byl pravdou.
90+2. Za svoji snahu a odvahu byli Olomoučtí odměněni. V poslední minutě nastavení si míč k trestnému kopu postavil Schulmeister, místo vysokého centru poslal střílený míč po zemi. Kubáň ve zdi nadskočil, míč prošel až na přední tyč, kde jej stihl vyrazit Filipko. Míč se však odrazil od tyče před brankovou čáru, kde se jej snažil odvrátit Došek. Trefil však podrážku Klesnila a míč skončil v síti - 0:1.