Slovácko doma vydřelo důležité vítězství

Slovácko Sport 08 / 10 / 2008

Hráčům jsem říkal, že to bude o trpělivosti

Svěřenci trenéra Zdeňka Svobody byli plni elánu a bojovnosti. Zaskočila je však taktika domácích, kteří vsadili na jediného útočníka a střed pole zahustili pěti záložníky.
„Mrzí mě náš první poločas, kde jsme vstoupili do utkání velice ustrašeně. Nevěděli jsme si ve středu pole rady s dvěma záložníky, s Bergerem a Stýskalou. Nevystupovali jsme proti nim včas, nepřebírali si hráče. Vázla i naše komunikace. Proto byl z mého pohledu první poločas katastrofální. Druhý poločas byl už lepší. Možná nám k tomu napomohl i soupeř, který začal hrát na dva útočníky, a my jsme se srovnali. Mrzí mě, že jsme dostali takovou branku, protože Slovácko si nevypracovalo stoprocentní šanci. Nakonec to ale byla otázka času, protože jsme se nevraceli do pozic. Slovácko nás tečovanou brankou potrestalo a vyhrálo 1:0. Myslím, že jsme si dneska bod nezasloužili, takže Slovácko vyhrálo zaslouženě,“ gratuloval svému protějšku trenér juniorky Sparty Praha Zdeněk Svoboda.
Jeho protějšek měl z nováčka soutěže před utkáním obavy. „Viděl jsem Spartu v Olomouci a věděl jsem, že utkání bude velmi těžké. Sparta je velmi dobře organizované mužstvo s výbornými fotbalisty. Proto jsem hráčům řekl, že to bude zápas o trpělivosti a možná bude rozhodovat střelba z druhé linie. Nabádal jsem je, aby hlavně na tomto terénu, který byl kluzký, stříleli hlavně z dálky. Naštěstí se nám podařila jedna střela, která byla tečovaná a padla do sítě. První poločas sice nebyly vyložené šance, ale byly tam dobré možnosti. Honza Berger se mohl sklouznout do přihrávky od Chmelíčka. Soupeř byl ale dobře organizovaný a je to kvalitní mužstvo. Proto musím své hráče pochválit, že si sáhli na dno svých sil, a gratuluju jim i k jednobrankovému vítězství,“ blahopřál i druhý kouč sobotního utkání Ladislav Jurkemik.