Slovácko drží krok s pražskými S

Uherské Hradiště Sport 24 / 09 / 2022

Anglický týden zvládly na podtrženou jedničku. Prvoligové fotbalistky 1.FC Slovácko si připsaly plný počet bodů a v průběžné tabulce jsou třetí jen o skóre za pražskými S.

Liberec - SLOVÁCKO 1:2

Janíková a spol. ve středeční dohrávce natáhly vítěznou sérii. Skóre otevřela po čtvrt hodině hry Střížová, jenže další dvě tutovky hostující výběr zahodil a krátce po přestávce přišel trest. Hra se navíc ve druhé půli vyrovnala, na těžkém terénu vázla kombinace, převažovaly souboje. Když už se zdálo, že zápas spěje k remíze, přišel centr Sedláčkové, který zametla do sítě střídající Krejčířová. Tým kouče Petra Vlachovského v hektickém závěru už tři body udržel. Branky: Střížová, Krejčířová. Poločas 0:1.

SLOVÁCKO: Bednaříková - Valášková (73. Sedláčková), Bláhová (83. Janků), Jelínková, Pěčková - Bicknell, Bielikova (62. Krejčířová), Janíková - Střížová, Žufánková (73. Waltrová), Morávková (73. Bayerová).

Ostrava - SLOVÁCKO 0:7

Slovácko od začátku tvrdilo muziku a bylo jen otázkou času, kdy se poprvé střelecky prosadí. Jeho tlak nakonec vyústil ve vedoucí branku Trčkové ve 22. minutě. Hostující hráčky pokračovaly ve výborném výkonu a třemi góly v závěru první půle definitivně zlomily odpor Baníku. Obraz hry se nezměnil ani po přestávce. Šance střídala šanci a výprava z Uherského Hradiště se nakonec vracela domů s vysokým vítězstvím 7:0. Branky: Polášková 2, Trčková, Bicknell, Waltrová, Morávková z pen., Jelínková. Poločas 0:4.

SLOVÁCKO: Bednaříková - Trčková, Jelínková, Ohlídalová (57. Bláhová), Sedláčková - Janíková (57. Bielikova), Jonášová, Bicknell (57. Střížová) - Bayerová (65. Morávková), Polášková, Waltrová (65. Žufánková).