Slovácko je evropský klub

Slovácko je evropský klub
Foto: mao
Uherské Hradiště Sport 16 / 01 / 2012

Anton Matveev má za sebou několik dní působení v 1.FC Slovácku, kde je z běloruského Dněpru Mogilev na čtrnáctidenních testech. Pětadvacetiletý záložník má ve své sbírce téměř osm desítek ligových zápasů v nejvyšší běloruské soutěži, ve kterých nastřílel sedm branek. Za sebou má také první zápasový test, když v sobotu odehrál s druholigovým Znojmem celých devadesát minut.
Jaké jsou vaše první dojmy ze slováckého klubu?
Je to dobrý klub, který má evropskou úroveň. I po herní stránce, ve které je na rozdíl od běloruských klubů výraznější herní disciplína.
V Mogilevu vám skončila smlouva a teď usilujete ve Slovácku o zahraniční kontrakt. Proč zrovna Slovácko?
Přáním většiny fotbalistů z východu je dostat se do některé ze západoevropských lig. Určitě je do nich nadějnější cesta přes českou ligu, která má dobrou pověst, než třeba přes ukrajinskou.
Jste volným hráčem, takže je o vás asi na východoevropském trhu zájem. Jaké máte další nabídky?
Mám nabídky z Kazachstánu, Kirgizstánu, z Běloruska mám tři nabídky. Mogilev sestoupil do druhé ligy, takže těch nabídek je celá řada.
Teď jsou ale prioritou testy ve Slovácku.
Dá se to tak říci. Jsme domluveni na dvou týdnech a pak budeme případně jednat o kontraktu. Bude záležet také na podmínkách, jaké mi klub nabídne. V některých běloruských klubech, ale i klubech z Dálného východu jsou finanční možnosti na vysoké úrovni.
Z Mogileva do Slovácka zamířil v loňské zimě Ilija Matalyha. Radil jste se s ním, doporučoval vám Slovácko?
Ano, mluvili jsme spolu. Slovácko mi doporučil jako velmi dobrý klub. Pokud bych sem skutečně přišel, byli bychom tady dva a to je vždycky lepší.
Své případné spoluhráče jste si vyzkoušel v dnešním utkání. Jak byste je hodnotil?
V zápase i na tréninku se ukázalo, že tady jsou velmi dobří hráči. Během utkání jsem dostal několik velmi dobrých centrů. Zatím je neznám moc jménem, ale jeden mi přece jen utkvěl v hlavě. S Davidem Pavelkou je velmi dobrá spolupráce. 

?Pohled trenéra:
Antona jsem nechal hrát celý zápas. Ukázal, že má střelu, má cit pro přihrávku. Trénuje zatím s námi pár dní, takže nechci po jednom zápase dělat nějaký závěr. Slibný výkon v sobotu ale předvedl.

?

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace