Slovácko má náš respekt

Slovácko má náš respekt
Jaroslav Šilhavý
Uherské Hradiště Sport 18 / 11 / 2011

Příjemným překvapením podzimní části jsou výkony fotbalistů Liberce. Svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého jako první dokázali v této sezoně porazit pražskou Spartu a k tomu ještě na jejím hřišti. V posledních čtyřech zápasech bodovali naplno a v tabulce se probojovali na druhé místo se ztrátou šesti bodů na první Spartu. V sobotním utkání budou jistě chtít potvrdit stoupající formu, zvláště když proti Slovácku se Severočechům dlouhodobě daří. Poslední výhra Slovácka nad týmem zpod Ještědu je stará už osm let.
V posledních čtyřech kolech jste bodovali naplno. Nepřibrzdila reprezentační přestávka stoupající formu vašeho týmu?
Myslím si, že ne, ale může se stát cokoliv. Naopak se některým hráčům podařilo doléčit zranění. Uvidíme na Slovácku.
Liberec jako první porazil Spartu. Mělo toto vítězství pro tým jinou hodnotu než vítězství nad jiným klubem v lize?
Vítězství je pořád za tři body. Nechci snižovat kvality ostatních týmů, ale vyhrát na Spartě se vám hned tak nepoštěstí. Naše výhra byla o to cennější, že jsme dokázali vsítit tři branky. I na celý průběh zápasu můžeme být pyšní. Tuto výhru stavíme hodně vysoko.
Liberci se zatím dařilo víc venku, kde jste ještě neprohráli, než doma. V posledním kole jste doma porazili Č. Budějovice 4:0, takže už nabíráte sílu i v domácích zápasech?
Nemyslím si, že se nám nedařilo. Spíš to byly dva poločasy proti Dukle a Baníku. Liberec se snaží hrát stejný fotbal jak doma, tak venku. Hlavní je zisk bodů, a ty jsou stejné jak za výhru doma, tak za tu venku.
Teď vás čeká Slovácko, které je pro Liberec z kategorie těch příjemnějších, protože se mu proti němu dlouhodobě daří. Takže si jedete pro další tři body?
(úsměv) Jak jsem už říkal, chceme hrát stejně doma jako venku. Takže i na Slovácku budeme hrát útočně a aktivně. Na druhou stranu má ale Slovácko náš respekt, protože na domácím hřišti je hodně silné a produkuje útočnou hru, kterou podporují fanoušci svou atmosférou. Jedeme s pokorou a s tím, že odehrajeme maximum a popereme se o vítězství.
Případné vítězství vás bude udržovat na dostřel prvního místa, které bylo do vašeho utkání na Spartě neotřesitelné. Nemluví se v Liberci opět o titulu?
Určitě se nám líbí, že vyhráváme a jsme nahoře v tabulce. Pro práci i atmosféru v klubu je to příjemné, ale že bychom říkali, že honíme Spartu, to ne. Podle mě je ještě brzo mluvit o tom, kdo se bude radovat z titulu. Sparta měla velký náskok a někteří ji už viděli s pohárem nad hlavou. Pokud zvládneme naše zápasy, tak se můžeme ohlížet na výsledky ostatních. Do konce ligy je daleko.
Výkony vašeho obránce Theodora Gebre Selassieho určitě nenechají spát zahraniční pozorovatele. Nemáte obavy, že by mohl tým během zimy opustit?
Že by měl Theo nějakou nabídku, nevím. Svými výkony si vybojoval místo v reprezentaci. Jeho případný odchod by ho mohl trochu přibrzdit a to v situaci, kdy repre postoupilo na Euro, asi nebude chtít. Ale lákavým nabídkám se těžko odolává.
Takových hráčů máte v kádru ale víc. Třeba kanonýr Breznaník, nastřílel zatím osm branek.
Takový už je fotbal. Máme v kádru dobré fotbalisty a pokud o ně bude zájem, je už otázkou pro vedení, koho jsme nebo nejsme schopni pustit. Pevně ale věřím, že během zimní přestávky mužstvo udržíme pohromadě. Ale připraveni musíme být na všechno.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace