Slovácko mistra nepotrápilo

Uherské Hradiště Sport 12 / 11 / 2014

1. FC Slovácko - AC Sparta Praha 0:2 (0:1)
Branky: 38. Dočkal (0:1), 57. Konaté (0:2)
Rozhodčí: Kovařík - Mencl, Pospíšil. ŽK: 50. Kuncl, 56. Břečka (oba 1.FC Slovácko). Diváci: 7 682.
1.FC Slovácko: Heča - Kuncl, Mezlík, Břečka, Reinberk (83. Hlúpik) - Diviš, Rada, Havlík (46. Valenta), Kalouda (62.  Trávník), Kerbr - Dočekal.
Trenér: Svatopluk Habanec
AC Sparta Praha: Štěch -  Kadeřábek, Brabec, Holek, Costa - Konaté (87. Kováč), Vácha (26. Vacek), Dočkal,  Mareček, Krejčí (90. Pešek) - Lafata.
Trenér: Vítězslav Lavička.

Zápas Slovácka se Spartou se stal tradičně velkým lákadlem pro fotbalové fanoušky, kteří beznadějně vyprodali nedělní podvečerní zápas. Hostující tým po sobotním vítězství Jablonce nad Mladou Boleslaví spadl na třetí místo tabulky a moc toužil vrátit se na druhou příčku zpět. V sestavě mu scházel vykartovaný záložník Marek Matějovský, což ovšem kompenzovala na druhé straně nepřítomnost domácího bombera Libora Doška, který měl zdravotní problémy.
Sparta si první velkou gólovou šanci vypracovala až ve 38. minutě. Konaté se před domácím pokutovým územím snažil najít lépe postaveného spoluhráče, domácímu Kaloudovi se nepodařilo míč odkopnout, ale přiklepl na Dočkala, který otevřel skóre na 0:1. Konaté byl i u druhé branky aktuálního českého mistra. Po přímém volném kopu se k němu odrazil míč a v 57. minutě to bylo 0:2. Slovácko hnané zaplněným stadionem se snažilo o zdramatizování utkání, ale zapomínalo na zadní vrátka, a to se mu málem vymstilo. Nejprve Vacek nastřelil tyč a vzápětí Dočkal pořádně potrápil domácího gólmana Heču.