Slovácko nabíralo kondici na Vysočině

Slovácko nabíralo kondici na Vysočině
Foto: sho
Uherské Hradiště Sport 17 / 01 / 2011

Ani teploty nad nulou nepřekazily trenéru Soukupovi plány a zimní příprava tak pokračuje stále podle plánu

Známý hotel Ski v Novém Městě na Moravě se stal na týden domovem týmu 1.FC Slovácko. Pětadvacet fotbalistů, kteří na Vysočinu odcestovali, v něm muselo mimo jiné vydržet další týden bez míče, což byla pro některé další z novinek, které zažili v zimní přípravě.
Nové Město nebylo vybráno úplnou náhodou. „Místo jsme vybírali záměrně, protože v tomto období jsme rozhodně chtěli běžky využít a v České republice je málo areálů tak specializovaných na běžky jako Nové Město. I kdyby nikde nebyl sníh, tak tady těch pár kilometrů najetých vždycky bude, a i proto jsem přesvědčil představenstvo, abychom přípravu absolvovali zde,“ komentoval výběr místa trenér Soukup. Tomu na klidu neubralo ani počasí, které se po celou dobu drželo několik stupňů nad bodem mrazu. „Ačkoliv to vypadá, že počasí nám nepřeje a není to optimální, tak si myslím, že je to naopak super,“ dodal.
Také ohledně denní zátěže se realizační tým snažil nezapadnout do stereotypu. „Denní program jsme se snažili střídat. Kombinujeme rehabilitační nebo  kompenzační cvičení a zpevňovací a posilovací cviky, běhy a halu. Jediné, co se opakuje, jsou jen běžky. Záměr byl zařadit je tak, abychom najeli připravené objemy, vhodnou formou jsme ale zařadili i jiné aktivity,“ popisuje trenér, který sám má k běžkám vřelý vztah. Aby taky ne, když se podle svých slov na nich snaží ročně absolvovat kolem tří stovek kilometrů. A ani v Novém Městě si nenechal místní závodní tratě ujít. „S hráči jsem první dva dny také jezdil, ale z novoročního fotbálku jsem měl naražené žebro a byl jsem nachlazený, tak jsem to víc nepokoušel.“
A jak hodnotí účastník několika lyžařských maratonů tratě Zlaté lyže? „Tratě jsou pro naše hráče super, protože se jezdí hodně po vrstevnicích, nejsou tam extra dlouhé sjezdy ani stoupání, a i když jsou sjezdy rychlé, nemusí se jich bát. Zkrátka ideální pro nespecialisty běžkaře,“ libuje si Soukup.
A proč vlastně hráči neměli dosud téměř možnost trénovat na hřišti? „Z pohledu přípravy jsme se snažili těch osm týdnů rozdělit. Těchto čtrnáct dní kluci míč nebo hřiště prakticky neviděli, ale dovolím si říct, že v dalších týdnech zřejmě nebude trénink, kde bychom nebyli na hřišti. Ať už to budou zápasy, společné nebo individuální tréninky. Některé věci ale budou mít pochopitelně i nadále kondiční charakter. Navíc máme naplánovány pravidelné dvojzápasy (kompletní soupis přípravných zápasů najdete na našem webu - pozn. red.), protože nechci, aby někteří hráči odehráli za týden třeba jen třicet minut. Chtěl bych je viděl hrát celý zápas a aby bylo zatížení na všechny rovnoměrné,“ doufá Soukup.
Ohledně posílení byl ale trenér Soukup stále opatrný. „Nevzdáváme se možnosti přivést do týmu dalšího útočníka, ale stále opakuji, že je nutné brát v potaz možnosti klubu a co je v dané chvíli k mání. Takže můžeme jít do rizika s některým z volných hráčů nebo brát z vlastních,“ vysvětluje trenér, který snad už definitivně vyřešil i působení třineckého Radka Szmeka. „Ohledně Szmeka jsme vyřešili situaci s Třincem tak, že mu bude prodlouženo hostování a opci budeme moci uplatnit po sezóně,“ prozradil trenér, který dnes přivítá v prvním týmu také běloruského brankáře Ilju Motalyga, jenž se ve čtvrtek ubytoval a zapojil do tréninku s béčkem. Jeho působení však může být dočasné. „Co se týče jeho angažmá ve Slovácku, navazuje na kemp, který proběhl dříve. On má zájem k nám jít, my chceme, aby se s námi připravoval, a to minimálně do odletu do Turecka. Pak se rozhodneme o jeho dalším setrvání v týmu, dodal Soukup.
V Turecku, kde by tým měl už sehrávat sestavu pro ligové duely, odehraje Slovácko tři utkání. „Pro zápasy v Turecku se soupeři teprve rýsují, první duel ale odehrajeme v úterý 8. 2. proti účastníku evropské ligy, maďarskému Györu,“ prozradil trenér.

autor: STANISLAV HORÁK

Galerie

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace