Slovácko nevyhrálo ani s Brnem

Brno Sport 18 / 01 / 2010

Svěřenci Josefa Mazury prohráli i v posledním zápase ve skupině a končí poslední

Už prakticky tradiční problémy v obraně způsobily další porážku Slovácka, celkově už třetí v zimní lize. Mazurovým svěřencům se tak zatím v přípravě příliš nedaří a po třech prohrách skončili v brněnské skupině na posledním místě.

Ačkoli chtělo uspět, zaspalo Slovácko začátky obou poločasů, a to vlastně rozhodlo o osudu celého zápasu. Domácí vstoupili do utkání aktivněji a hosté pykali. Na branku ze šesté minuty z kopačky Rabušice, kterému výtečně nahrával Mareček, ještě stačilo Slovácko odpovědět Tomášem Abrahámem, jenž těžil z centru dalšího Brňáka Petra Švancary. „Věděl jsem, že to tak do šestnáctky Petr dává, tak jsem tam šel a vyšlo to,“ popisoval celou akci Abrahám.
Jenže na vlastní gól, který si dal při snaze o odkopnutí Dostálkovy střely bek Tomáš Randa ve čtvrté minutě druhé půle, už hosté odpovědět nedokázali, přestože příležitostí si během druhé půle opět několik vytvořili. „Pokud nám nedávají góly opory ani z vyložených šancí, je těžké bodovat,“ litoval Mazura zahozených šancí Švancary nebo Fujerika.
Slovácko v závěrečných minutách zápasu zavřelo Brněnské k vlastní šestnáctce a dokázalo si vytvořit hned několik šancí v podání Gondy, Fujerika nebo Nulíčka, ale brněnská obrana a brankář Doležal vše nakonec vyřešili a udrželi vedení, znamenající jediné vítězství domácích ve skupině, které ale vyřazení neodvrátilo. S turnajem se tak loučí jak semifinalista loňského ročníku Slovácko, tak i loňský vítěz z Brna.
Celkově vzato turnaj splnil naše očekávání po stránce přípravy, vyzkoušeli jsme hráče, které jsme měli na testech v ostrých zápasech, samozřejmě s čím spokojený být nemohu jsou výsledky, které jsme v Brně uhráli, zhodnotil účinování v zimní lize trenér Mazura.

Brno - Slovácko 2:1 (1:1)
Branky: 6. Rabušic, 49. vlastní Randa - 15. Abrahám.
Rozhodčí: Možíš.
Sestavy, Brno: Bureš (46. Doležal) - Pašek, Jílek, Sus, Pejič - Mareček (81. Radinovič), Křeček, Dostálek, Okleštěk - Rabušic, Došek.
Slovácko: Vašek - Kubáň (46. Randa), Němčický, Formánek, Urbánek (46. Daníček) - Fujerik, Abrahám, Zelenka (46. Valenta), Cleber (46. Gonda) - Hesek (46. Nulíček), Švancara (68. Chmelíček).

V posledním zápase pak Sigma Olomouc remizovala se Zlínem 3:3 a udržela tak postupové první místo, Zlín na turnaji také končí.