Slovácko opustil Hesek, přibyl Svízela

Slovácko opustil Hesek, přibyl Svízela
Slovácko Sport 01 / 02 / 2010

Ač to tak v průběhu zimní přípravy nevypadalo, a pomalu, ale jistě se rýsovala nová útočná dvojice Švancara-Hesek, nakonec je vše jinak. Slovenský útočník se totiž v průběhu týdne stěhuje zpátky do Teplic. „Hesek dostal spoustu příležítostí, hrál ve většině zápasů, ale přesto se nedokázal gólově prosadit. Vlastně se ani nedostal do pořádné šance, jen jedenkrát hlavičkoval do břevna. Mám představu, že když někdo přijde, musí být dobrý, rychlý, a to se mi k němu příliš nehodilo. Nevyhovoval nám,“ objasnil Heskův odchod trenér Josef Mazura.

Naopak blízko podepsání smlouvy na Slovácku má testovaný makedonský juniorský reprezentant Ilja Nestoroski. „Na Nestorském se pracuje, měl by k nám přijít na přestup,“ zmínil se Miroslav Soukup. Z dua srbských stoperů Dragovič a Ignjatovič zatím ve Slovácku zůstal pouze prvně jmenovaný. Sportovní ředitel klubu Miroslav Soukup ale prozradil, že probíhají jednání s jinými hráči. „Máme teď něco rozjednané, troufnu si říct, že se jedná o příchod nových hráčů, jasno bude ale až v pondělí. Noví hráči by se měli dokonce objevit na tréninku a existuje zde i možnost, že s námi odletí do Turecka,“ prozradil.

Novou tváří v A-týmu se ale už na začátku týdne stal mladý kreativní záložník Jakub Svízela.  „Svízelu jsme viděli hrát v několika zápasech dorostu, bylo na něj velmi dobré hodnocení, tak jsme se rozhodli, že ho vyzkoušíme. Lukáš Zelenka byl zraněný, a tak jsme mu dali možnost ukázat se proti Karviné,“ vysvětlil pozvánku Svízely do prvního mužstva Soukup. „V zápase si počínal velmi dobře a nevylučujeme možnost, že by s námi odletěl na soustředění do Turecka.“

V kádru se tak spolu sešli již čtyři dorostenci - Daníček, Jeleček, Hlúpik a nově přibyvší Svízela. „Myslím si, že je dobře, že jsou tady. Jak pro ně, tak pro nás. A záleží jenom na nich, jak se to bude vyvíjet. Šanci určitě mají,“ doplnil Mazura.

Stále tak není jasné, kdo posílí tým do jarní části soutěže, ani kterých 24 hráčů se vydá na soustředění do Turecka.

autor: BARBORA DOHNALOVÁ

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace