Branky: 11., 72. Fatai, 38. vlastní (Diviš), 90. Krejčí
ŽK: 57. Frýdek - 27. Hlúpik. Diváci: 7108
Rozhodčí: Kocourek - Kotík, Nádvorník
Sparta Praha: Bičík - Mareček, Brabec, Nhamoinesu, Frýdek - Fatai (84. Juliš), Matějovský (66. Hušbauer), Dočkal, Jiráček, Krejčí - Lafata (76. Konaté).
1.FC Slovácko: Heča - Kuncl, Hofmann, Břečka, Reinberk - Sadílek, Šumulikoski, Havlík, Hlúpik (84. Kubala), Civič - Diviš.
Slovácko mohlo na Spartě jenom překvapit. Ale po devadesáti minutách se překvapení nekonalo. Trenér Habanec měl díky marodce opět zúženou možnost výběru, koho postavit do základu a koho nechat sedět na lavičce. To domácí Sparta nic jiného než výhru nebrala. Po prohraném derby si sice spravila chuť ve čtvrtečním zápase Evropské ligy, ale v Synot lize si další zaváhání nemohla dovolit. Plzeň ji totiž bodově dotáhla. Kanonýra Lafatu tentokrát zastoupil Fatai, který se blýskl dvěma brankami. Klíčový moment nastal ve 38. minutě, kdy Diviš tečoval míč tak nešťastně, že skončil za zády gólmana Heči. Kdyby se šlo za stavu 1:0 do kabin, možná mohlo Slovácko po změmě stran opravdu překvapit. Sparta se stále tlačila do zakončení, ale další branku přidala až v 72. minutě, kdy se opět trefil Fatai. Čtvrtá branka v 90. minutě z hlavičky Krejčího už prakticky nic neznamenala. Jen to, že i po tomto kole je Sparta v čele tabulky a Slovácko kleslo na 9. příčku. O nápravu se tak modrobílí pokusí až 17. října, kdy doma přivítají ostravský Baník.