Slovácko pokračuje v bodové šňůře

Sport 12 / 09 / 2011

Posledních deset minut jsme zvládli

Zdá se, že Slovácko našlo recept, jak získávat ligové body. Po tříkolovém půstu bodovalo potřetí v řadě a trenéru Soukupovi se určitě dýchá volněji. Bohemka se ne náhodou pohybuje na příčkách, na kterých je. Znova potvrdila, proč tomu tak je. Tomuto mužstvu se hrozně těžko dávají góly a stačí jim minimum šancí na to, aby vždycky gól dali. V prvním poločase si troufnu říci, že jsme byli o něco lepší. Nastřelená tyč to jen potvrzuje. Na žádnou výraznější šanci Bohemky si totiž nevzpomínám. Naše hra ale vypadala, jako bychom se tady báli vyhrát. Druhý poločas se obrátil a Bohemka ukázala, že sílu v domácích podmínkách má. U nás naopak aktivita opadla. V tu chvíli jsme byli horší tým a také po zásluze inkasovali branku. Náš výpadek mě mrzí. Pak jsme ovšem dokázali, že když nám teče do bot, tak se dokážeme zvednout. Dvě šance Libora Doška nás mrzí. Tyč v prvním poločase a hlavně ta hned po obdrženém gólu, kdy to snad z brankové čáry nedal. Nakonec se nám ale povedlo střídání a deset minut do konce jsme zvládli. S remízou jsme spokojeni. Nechci tvrdit, že remíza je spravedlivá, každopádně jsme ale rádi, že držíme šňůru neporazitelnosti, pochvaloval si trenér 1.FC Slovácko Miroslav Soukup.
Nespokojený nebyl ani domácí kouč. Přesto, že jeho tým mohl v případě vítězství bodově dotáhnout Spartu v čele tabulky. První poločas byl z naší strany prospaný. Nebyli jsme v pohybu ani jsme nebyli důrazní v soubojích. Soupeře jsme nechávali relativně hrát. Převahu ale neměl. Opíral se o výborné stopery. Přes Trousila ani Košúta se prostě vzduchem hrát nedá, jedině po zemi a přes strany, a to jsme neplnili. Byli jsme takoví zabrždění. Možná jsme se báli přerušení tříbodové domácí série. Ve druhém poločase nás nakopla šance Škody a byli jsme schopní hrát náš fotbal... Vzhledem k tomu, že jsme vedli a góla jsme dostali až pět minut před koncem, ale na druhou stranu oba týmy gól daly, tak zápas skončil holt 1:1, smířil se pouze s jednobodovým ziskem trenér klokanů Pavel Medýnský.