1. FC Slovácko - FC Slovan Liberec 2:0 (1:0)

ŽK: 54. Kalabiška, 86. Ljovin - 36. Michal, 39. Višinský, 57. Purzitidis.
Diváci: 3 068.

Slovácko: Borek - Reinberk (83. Vecheta), Hofmann, Kadlec, Kalabiška - Havlík, Daníček - Petržela (66. Tomič), Jurečka (83. Ljovin), Holzer (66. Šimko) - Cicilia (90.+4. Juroška). Trenér: Martin Svědík.

Liberec: Vliegen - Koscelník, Gebre Selassie, Purzitidis, Mikula - Havelka (80. Stoch), Michal - Matoušek (76. Tupta), Frýdek (59. Rondič), Višinský (59. Ghali) - Hilál (59. Rabušic). Trenér: Luboš Kozel.

Ve středečním závěrečném kole základní části nejvyšší soutěže měli domácí raketový start a od úvodních minut si vypracovávali jednu vyloženou šanci za druhou. V jejich neproměňování vynikal Cicilia, který nedokázal překonat hostujícího gólmana Vliegena ani z metrové vzdálenosti. Dvakrát byl blízko skórování také Kalabiška, ale v jednom případě minul hlavou bránu a pak zachránil na brankové čáře Gebre Selassie. Severeočeši v boji o finálovou šestku potřebovali naplno bodovat, a tak se divák na Slovácku určitě nenudil. Gólu se však dočkal až těsně před poločasem. Višinský strhl ve vápně Reinberka a nařízenou penaltu Jurečka bezpečně proměnil.

Po změně stran se obraz hry příliš nezměnil. Slovácko bylo fotbalovější a více rušno bylo před Vliegenem. Druhou pojistku přidal opět Jurečka. Mladý rozhodčí Křipský posoudil ruku Michala jako penaltovou a král ligových střelců nařízenou penaltu znovu bezpečně proměnil. S přibývajícím časem se začínali prosazovat i hosté. Devatenáctiletý gólman Borek, zaskakující za Nguyena, kterému nepovolila start dohoda klubů o hostování, se však několikrát vyznamenal a připsal si druhou ligovou nulu ve svém třetím startu.

autor: Aleš Mazúrek