Slovácko posílí záložník Leiva z Kostariky

Slovácko posílí záložník Leiva z Kostariky
Foto: sal
Uherské Hradiště Sport 12 / 01 / 2015

Gólman Michal Daněk přichází na půlroční hostování s opcí

Fotbalisté Slovácka polykají kondiční dávky a je to na nich znát. Zatímco normálně se z jejich kabiny ozývá dunění decibelů a veselý smích, v pátek se okolím dočasného domova na Širůchu rozléhalo ticho.
„No jo, pátý den si vybírá svoji daň. Kluci na legrácky nemají myšlenky,“ pousmál se trenér Slovácka Svatopluk Habanec a přidal vysvětlení. „Momentálně nabíráme objem a jestli je to v síle, v přihrávkách, v běhání nebo ve hře, to není důležité. Důležitější pro mě je, že zatím, a musím to zaklepat, mají všichni hráči v sobě kompletní program. Neomezují je žádná zranění ani nemoci.“
V dalším týdnu Habanec ještě „přiloží pod kotel“. Na programu je totiž kondiční soustředění na Lapači v Uh. Brodě, kde si jeho svěřenci zahrají konečně i přípravné utkání. „Na Lapači najdeme vše, co potřebujeme, a ještě to máme kousek. K dvoufázovým tréninkům přibude ještě jedná fáze, kterou absolvujeme v posilovně. No a ve středu si skutečně zahrajeme přípravný duel s Třincem,“ představil brodský program Habanec.
Z nových tváří jsou zatím v přípravě pouze mladíci, ale už v Uh. Brodě by se měl objevit první nováček. „Mladíci si vedou zatím velmi dobře, ale oni jsou v první fázi přípravy vždycky více vidět. Samozřejmě šanci probojovat se už teď do širšího kádru mají, ale i kdyby to teď nevyšlo, tak jim prvoligová příprava přijde k duhu v béčku, juniorce, příp. devatenáctce. Budoucnost mají před sebou a ve vlastních rukou. Do Brodu by s námi měl už odjet Leiva, ale v kontaktu s manažery je spíše ředitel klubu, takže uvidíme v prvních dnech kempu,“ těší se trenér Slovácka na dvacetiletého ofenzivního záložníka Gabriela Leivu, jehož příchod dojednali přímo v Kostarice ředitel klubu Vladimír Krejčí s generálním sekretářem Petrem Pojezným. „Měli jsme možnost vidět ho v akci a také hovořit s kostarickými top hráči, kteří zářili i na mistrovství světa, ale ti byli mimo naši ekonomickou realitu. Na půlročním hostování Leivy s následnou opcí jsme se dohodli jak s hráčem, tak jeho klubem. Teď jen čekáme, až přes oceán dorazí hráč i potřebné dokumenty,“ vysvětlil situaci kolem vyzkoušené posily, která při své letní zkoušce na Slovácku dala ve třech zápasech šest branek, generální sekretář klubu Petr Pojezný, který přidal ještě jednu novinku od úřednického stolu.
„Půlroční hostování s následnou opcí bylo dotaženo i s brankářem Michalem Daňkem.“ Zkušený gólman tak nahradí Dušana Melichárka, který s klubem ukončil smlouvu.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace