Slovácko přehrálo Petržalku

Kunovice Sport 04 / 02 / 2010

Tým Josefa Mazury v přípravě poprvé zvítězil

Hráči Slovácka konečně prolomili smůlu a v posledním přípravném utkání na domácí půdě porazili tým MFK Petržalka poměrem 4:0. Do zápasu nastoupily také čerstvé posily ze Sparty Martin Kuncl a Tomáš Košút. Premiéru na kunovickém trávníku zvládli úspěšně, neboť oba dokázali vstřelit branku.
Slovácko bylo celý zápas aktivnějším týmem a Petržalka si téměř nevytvořila šanci.
První poločas se celek Slovácka prezentoval územní převahou, která vyústila ve dva góly. Už v 6. minutě perfektně kopl standardní situaci Zelenka, míč mířící do šibenice ale bravurně vyrazil gólman Kiss.
V 9. minutě se situace opakovala, to když střílel Urbánek. Brankář Petržalky byl ale opět na správném místě.
O chvíli později dokázal skórovat Němčický, jeho gól však nebyl uznán pro předchozí faul na gólmana.
Bezbrankový stav netrval dlouho, neboť už v minutě dvacáté se prosadil Urbánek. Převzal míč ve středu hřiště a krásnou podebranou střelou z 30 metrů překvapil nejenom gólmana, ale i diváky. 1:0.
Ihned po gólu pálil z hranice vápna hráč hostí Machovec, jeho střela však našla pouze připraveného Filipka.
Ve třicáté minutě zahrál standardní situaci výborně Urbánek, Kiss střelu dokázal vyrazit, ale pouze k nově příchozímu Košútovi, který neměl s dorážkou do prázdné branky problém. 2:0.
Když se do konce poločasu nedokázal prosadit Chmelíček ani slovenský Kuráň, odcházelo se do kabin za dvoubrankového vedení Slovácka.
Petržalka vystřídala do druhého poločasu sedm hráčů, obraz hry se však příliš nezměnil. Slovácko mělo i nadále územní převahu a vytvářelo si více šancí.
Po chybě ve středu hřiště převzal míč Švancara a naservíroval přihrávku do běhu Ondřejkovi, který se nemýlil a střelou k pravé tyči překonal bezmocného brankáře. 3:0.
Vedení mohl zvýšit Zelenka po prudkém centru agilního Urbánka, pomezní rozhodčí ale signalizoval ofsajd.
Výborně hrající Urbánek byl i u čtvrtého gólu. Rozehrál standardku na Ondřejku, který přiťukl Kunclovi, jenž stejně jako jeho kolega Košút pouze dorazil míč do branky. 4:0.
Aktivní Ondřejka mohl přidat pátou branku, jeho střela však mířila těsně nad břevno.
Závěr přátelského utkání přinesl zajímavou situaci. Ondřejka běžel sám na gólmana, který jeho střelu vyrazil 3 metry za vápnem rukou, rozhodčí ponechal výhodu, když se ale hráč Slovácka snažil dostat míč do branky napodruhé, byl gólmanem sražen v pokutovém území. Kiss byl tedy vyloučen a Slovácko zahrávalo standardní situaci. Z té ale tým nedokázal nic vytěžit, a tak rozhodčí Hájek ukončil utkání o více než 5 minut dříve i díky zbytečně nervózním hráčům Petržalky.
„Takový výsledek rozhodně potěší. Dali jsme čtyři krásné góly a hlavně jsme proměnili šance, které jsme v zápase měli,“ sdělil své pozápasové dojmy trenér Mazura.

1.FC Slovácko - MFK Petržalka 4:0 (2:0)

Branky: 20. Urbánek, 30. Košút, 65. Ondřejka, 79. Kuncl
ŽK: Nestoroski - Šedivý, Mitrovič, ČK: Kiss
Rozhodčí: Hájek - Chramcov, Tomanec

Slovácko: Filipko - Kuncl, Němčický, Košút (61. Formánek), Urbánek - Fujerik, Zelenka (70. Valenta), Abrahám (81. Perůtka), Kubáň - Chmelíček (46. Ondřejka), Švancara (61. Nestorovski).
Trenér: Mazura