Slovácko prorazilo na fotbalové nebe

Slovácko prorazilo na fotbalové nebe
Foto: Martin Otto  /  Trofej MOL Cup zůstává na Slovácku
Uherské Hradiště Sport 23 / 05 / 2022

Fotbalisté Slovácka se konečně zapsali mezi vítězné týmy Českého poháru. Po dvou finálových účastech napotřetí doma převálcovali pražskou Spartou a korunovali skvělou sezónu, ve které bavili své fanoušky a udivovali fotbalové experty. Nabízíme vám emoce i první dojmy z utkání a po zisku cenné trofeje.

Majitel 1.FC Slovácko Zdeněk Zemek:

"Finálový pohár byl pro mě atmosférou, výkonem našeho týmu i podporou fanoušků neskutečným zážitkem. Užil jsem si i závěrečnou děkovačku a rád bych poděkoval hráčům, trenérovi a celému realizačnímu týmu, vedení klubu i všem zaměstnancům a také skvělým fanouškům, partnerům a všem, kteří nás na cestě za splněním snu podporovali. Jsem hrdý na to, že jsme za patnáct let dokázali vytáhnout celý klub ze dna na samý vrchol, a jsem si vědom, že udržet se na něm bude náročné. Věřím však, že úspěch, který jsme si všichni vychutnali, celý region znovu nakopne a fotbalové radosti si budeme užívat i v příštích sezónách."

Trenér 1.FC Slovácko Martin Svědík:

"Už před utkáním jsem neměl obavy. Viděl jsem, že mužstvo si za pohárem jde, viděl jsem emoce, soustředění, podpořené těmi nejzkušenějšími. Jsem rád, že jsme to dokázali, za sebe, vedení klubu, veškeré pracovníky klubu, naše skvělé fanoušky, ale i naše rodiny, které tu cestu s námi prožívaly. To všechno znásobuje pocit štěstí, kdy zapomínáte na všechny problémy, které nás provázejí. Buďme šťastní, že žijeme ve svobodné a teď i zdravé zemi. Je to největší emoční úspěch v mé dosavadní kariéře. Dosud jsem nezažil takový pocit štěstí a euforie a podobně je na tom většina kluků v kabině." 

Kapitán 1.FC Slovácko Michal Kadlec:

"Jsem hrdý na to, co jsme s klukama a celým klubem dokázali. Chtěli jsme zapsat Slovácko do historie a myslím, že finálem i následnými oslavami jsme jej zapsali důstojně. Titulů a pohárů jsem za svou kariéru zažil několik, ale tento má svá specifika. Získal jsem jej v klubu a městě, které je pro mě pořád domovem, kde mám rodinu, spoustu kamarádů. Navíc ve věku, kdy si řadu věcí dokáži uvědomit mnohem více. Od chvíle, kdy jsme si v kabině řekli, že pohár chceme, jsme tomu podřídili všechno a za sebe jsem cítil zodpovědnost ke kabině a regionu. O to větší byla euforie, když jsme pohár nad hlavu zvedali a vítězství si užívali s našimi skvělými fanoušky."

Nestor 1.FC Slovácko Milan Petržela:

"Za ziskem poháru jsme si cílevědomě šli od letošního jara. V kabině jsme si všichni uvědomili, že vyhrát pohár pro Slovácko není nereálným snem, jen si za ním musíme nekompromisně jít. Ve finále jsme jasně ukázali, že v letošní sezóně jsme daleko lepším týmem než Sparta. V českém  fotbale jsem zažil řadu finálových zápasů i vítězství, ale to slovácké řadím možná nejvýš, protože nám málokdo věřil a my jsme všem ukázali, že pohár jsme získali zaslouženě. Po šesti letech jsem si užil znovu vítěznou euforii a oslavy s fanoušky, kteří mě znovu nabili energií do dalších zápasů v modrobílém dresu."

autor: Aleš Mazúrek

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace