Slovácko remizovalo v Karviné, Hesek opustil tým

Slovácko Sport 02 / 02 / 2010

Na půdě druholigisty opět lepším týmem, k výhře chybělo málo

Slovácko odjelo k zápasu do Karviné už bez dvojice zkoušených hráčů Heska s Ignjatevičem, zato s dalším mladíkem - Svízelou. Hosté navázali na zlepšující se výkon z posledního duelu a nebýt nepřesností v koncovce, mohli slavit první výhru v přípravě.

Úvod zápasu patřil Slovácku, které se kombinačně snažilo ztéci branku Karviné, dlouho se ale nemohlo dostat dopředu a nákopy na dvojici Chmelíček-Nestoroski moc nefungovaly. Naopak pokaždé, když se domácí dostali k šestnáctce, zkoušeli střílet, obrana Slovácka ale vystavěla neprostupnou zeď a pokusy blokovala.

V obrovské šanci se po deseti minutách ocitl Nestoroski, jehož nádhernou uličkou našel Gonda. Blafák gólmanovi mu sice vyšel, ale z brankové čáry míč dostal jeden z domácích stoperů a ani po velkém závaru po následném rohu se míč do branky dostat nepodařilo.

Na druhé straně zahrozili domácí po dvaceti minutách, kdy střelu po narážečce Vašek vyrazil jen před branku, kde ale pohotově zakročil Daníček.

Závěr poločasu pak patřil domácím, kteří sevřeli Slovácko, ale i tentokrát modrá zeď odolala a do kabin se šlo za bezbrankového stavu.

Do druhé půle vystřídal trenér Mazura hned sedm hráčů a ti hned v první minutě sledovali, jak Tchami po hezkém uvolnění na levé straně mezi nohama brankáře Vaška otevřel skóre zápasu.

Slovácko mohlo srovnat o minutu později, dvakrát se ale vyznamenal brankář Kafka. Ten zachránil domácí i v 52. minutě. To po dlouhém nákopu Ondřejka prošel až k šestnáctce, poslal míč Abrahámovi, který ale tváří v tvář brankáři selhal.

Podobně zachránil Slovácko Vašek, který vychytal Staniče.

V 69. minutě už ale udeřilo. Abrahám našel Ondřejku, ten se otočil kolem svého strážce a poslal do průniku mezi obránce Fujerika, který blafák brankáři dotáhl do úspěšného konce a srovnal stav na 1:1.

Slovácko bylo i nadále aktivnější a chybělo jen gólové vyjádření převahy. Také Ondřejka větral obranu Karviné, když nejprve nenašel po drzém průniku nikoho ze spoluhráčů, poté sám střílel těsně vedle. Z voleje pak míč v šestnáctce ideálně netrefil ani volný Randa.

Velkou šanci lapil Švancarovi v 73. minutě výborně chytající Kafka. Hosté prostřídanou sestavu Karviné prakticky k ničemu nepustili, ani své další šance ale neproměnili, a tak ze severu Moravy odjíždí pouze s remízou, která ale konečně přerušila nelichotivou sérii porážek. „V první půli jsme nechtěli riskovat, že uděláme vzadu chybu, a tak jsme hráli dlouhé balóny na Chmelíčka, Nestoroského. V druhé půli jsme prostřídali hráče, přišla více herní sestava a vytvořili jsme si asi 4 šance, ale neproměnili jsme je,“ vyjádřil se k zápasu trenér Mazura. První vítězství v přípravě ještě před soustředěním v Turecku tak budou moci Mazurovi hoši zkusit vydobýt v úterý 2. února, kdy od 14.00 hostí na kunovické Bělince celek Petržalky.

Karviná - 1.FC Slovácko 1:1 (0:0)