Slovácko se blíží k divizním branám

Uherské Hradiště Sport 13 / 01 / 2022

Florbalisté FBC Slovácko dál kralují Regionální lize a přibližují se k divizním branám! Na sobotním turnaji v Hodonicích na Znojemsku sice zbytečně ztratili první dva body v soutěži, ale na čele tabulky stále ještě mají tříbodový náskok před Troopers B a hlavně dva zápasy k dobru.

„Sahali jsme po prodloužení vítězné série, bohužel proti Znojmu jsme v samotném závěru neudrželi dvoubrankový náskok. Je to škoda, ale nejsme muzikanti, abychom pořád vyhrávali,“ bere premiérovou bodovou ztrátu s humorem hrající Jiří Chromek, hrající kouč týmu z Uherského Hradiště.

Jeho družina na úvod turnaje vyzvala třetí Hodonice a klíčový náskok si vypracovala už v první třetině, kterou vyhrála 2:0 po gólech Idese a právě trenéra Chromka. Slovácko pokračovalo v dobrém výkonu i v dalším průběhu, kdy vedlo 4:1 a 6:2. Hvězdou utkání byl Vít Ides, autor hattricku. „Zápas, ve kterém šlo o šest bodů, jsme měli celou dobu pod kontrolou. Kluci jej zvládli na jedničku,“ chválil trenér.

Ve stejném duchu se zpočátku odvíjel i souboj se čtvrtým Znojmem. Borci z Uherského Hradiště po dvou slepených gólech rychle vedli 2:0 a náskok si udržovali až do 38. minuty (4:2). Znojemští však vzápětí snížili a 23 sekund před koncem připravili Slovácko o první body v sezoně. „Škoda, vítězství jsme si už měli pohlídat, měli jsme šance i na pojistku. Ale nic se neděje, v polovině soutěže máme na čele tříbodový náskok a dva zápasy k dobru, to není špatné,“ ví moc dobře Chromek.

Zrcadlo výsledků: Slovácko - Hodonice 7:4, - Znojmo 4:4.

SLOVÁCKO: D. Číž, Stránský - Hikl 1, Števček, Chromek 1, Körber, J. Číž 1, Matyáš, Ides 4, Zatloukal 1, Bistrý 3, Provazník.