Slovácko se rozloučilo s domácím prostředím porážkou

Utkání dvou rozdílných poločasů rozhodl Řezníček

1.FC Slovácko - FK Mladá Boleslav 1:2 (1:0)
Branky: 8. Ondřejka - 62. a 66. Řezníček.
ŽK: 22. Košút, 44. Fujerik, 70. J. Valenta - 51. Táborský, 64. Kysela.
Rozhodčí: Nenadál - Wilczek, Peřina (Adámek).
Delegáti ČMFS: Slabý, Holub.
Diváků: 4496
Slovácko: Filipko - Reinberk, Košút (62. Starý), Mezlík, Kubáň - Fujerik, Perůtka, J. Valenta, Hlúpik (69. Daníček) - Nestorovski, Ondřejka (76. Švancara).
Mladá Boleslav: Miller - Kysela, Rolko, Dimitrovski (34. Johana), Šírl - Mendy, Kudela, Opiela, Táborský (79. Dudka) - Kulič (55. Řezníček), Chramosta.

Slovácko se chtělo rozloučit se svými diváky vítězstvím, a tak do utkání vlétlo doslova po hlavě. Od úvodu si vytvořilo převahu a z ní pramenily i vyložené šance. Jednu z prvních proměnil Ondřejka a uklidnění mohl přinést Fujerik, jenže ten má zřejmě zakleté nohy. Ve druhém poločase došlo na hřišti k obratu. Hosté se notně zlepšili a po vystřídání Kuliče Řezníčkem udeřili. Při první brance využili ošetřování Košúta a za čtyři minuty obrat výsledku dokonal opět Řezníček. Domácí se pak už na nic nezmohli.
Jak šly minuty:
6. Fujerik se dostal po přihrávce J. Valenty do samostatného úniku. Obešel i brankáře Millera a z úhlu se snažil trefit odkrytou bránu. O centimetry se mu to nepovedlo a na míč nedosáhl ani dobíhající Ondřejka.
8. Dravý Fujerik se znovu protlačil do šestnáctky, kde s trochou štěstí našel přihrávkou Ondřejku, který se ve skluzu dokázal prosadit - 1:0.
20. Ondřejka byl při chuti i nadále. Nádherně obešel několik protihráčů a své sólo zakončil střelou do tyče.
25. Ondřejka se pustil do dalšího sóla, jenže tentokrát místo přihrávky na výhodněji postaveného Hlúpika a Nestorovského míč zbytečně ztratil.
30. Poprvé se připomněla i Boleslav. Chramosta se dostal do šestnáctky a tvrdou ranou trefil levou tyč. Z následného rohového kopu zakroutil míč Táborský přímo do šibenice a Filipko jen s námahou jeho střelu vytáhl.
58. První náznak šance ve druhém poločase měli domácí. Ondřejka využil výhody po faulu na Hlúpika, svojí přihrávkou však nikoho nenašel.
62. Klíčový moment utkání. Košút se nezaviněně zranil a byl ošetřován mimo hřiště. Přesilovky hosté využili, když před domácí bránou rozehráli velký závar. Reinberk nedokázal míč důrazně odkopnout, ten se dostal k Mendymu, který trefil hlavou tyč. Od ní se míč odrazil k Řezníčkovi, který se tvrdou ranou prosadil - 1:1.
66. V domácí obraně to po odchodu Košúta hořelo. Na hranici malého vápna si míč převzal opět Řezníček, pohrál si se Starým a tvrdou ranou otočil výsledek - 1:2.
77. Boleslav byla v těchto fázích lepší. Táborský tvrdou ranou zasáhl tyč a před dorážejícím Řezníčkem odkopli domácí míč na roh.
86. Krásný fotbalový moment předvedl Chramosta, který si zpracoval míč a pohotově jej vypálil na bránu. Jeho křížná střela trefila břevno.