Slovácko se v závěru přípravy znovu rozstřílelo

Uherské Hradiště Sport 13 / 07 / 2010

1.FC Slovácko – FC Takoradi 6:1 (5:0)
Branky: 16., 39. a 44. Nestorovski, 21. Švancara z pen., 38. Kordula, 67. Ondřejka - 80. N´Daw
Sestava: Heča (46. Fryšták) - Daníček, Kordula, Reinberk, Urbánek - J. Valenta (46. Hlůpik), Svízela, Perůtka, Stráník (46. Starý) - Švancara (46. Szmek), Nestorovski (60. Ondřejka).
Lepší vstup do utkání měl africký výběr fotbalistů hrajících nejvyšší belgické a francouzské soutěže. Jenže Heča se v 7. Vytáhl a udržel čisté konto. Na druhé straně se blýskl bombou pod břevno J. Valenta. První změna skóre nastala v 16. minutě, když si Nestorovski v šestnáctce pokryl míč a propálil brankáře Tangaru. Za pět minut zahrál ve vlastní šestnáctce rukou Munuga a Švancara nařízenou penaltu bezpečně proměnil. Slovácko se dostalo do obrátek a vytvářelo si další šance. Nejprve po rychlé akci J.Valenty a Nestorovského nepřesně zakončoval Švancara a pak Nestorovski po spolupráci s J.Valentou zakončoval ve skluzu mimo bránu. Další změna skóre nastala ve 38. minutě, kdy Urbánek chytrým lobem našel v šestnáctce Kordulu a ten stejně chytrým lobem přehodil brankáře. Za minutu našel Švancara v šestnáctce přesným centrem  hlavu Nestorovského, který se nemýlil. Ve 43. minutě běžel Švancara po nákopu J. Valenty z poloviny hřiště sám na brankáře, jenže ten jeho blafák nespolkl. Poločas zakončila další Nestorovského paráda, když technicky přehodil brankáře a upravil na 5:0. Ve druhém poločase trefil v 65. minutě střídající Szmek tyč brány hostí. Za dvě minuty se připomněl nejlepší loňský střelec Ondřejka, když technickou střelou obstřelil brankáře a upravil na 6:0. I nadále diktovali tempo hry domácí. Nejprve Kordula tečoval těsně před brankářem Ondřejkův pokus. V 72. minutě prověřil hostujícího gólmana Urbánek, který svoji jedovku zopakoval i v 80. minutě. Ve stejné minutě po trestném kopu snížil N´Daw, ale poslední slovo mohli mít opět fotbalisté Slovácka. V šestnáctce byl faulovaný Urbánek, který ale nařízenou penaltu neproměnil.

1.FC Slovácko – SFC Opava 3:2 (3:2)
Branky: 5. a 36. Ondřejka, 43. Švancara z pen. - 7. Cigánek, 38. Partyš.
Sestava: Filipko - Kuncl, Mezlík, Košút (65. Reinberk), Kubáň - Fujerik (46. J. Valenta), V. Valenta, Volešák, Svízela (46. Perůtka) - Švancara (77. Nestorovski), Ondřejka (65. Szmek).
K ligové generálce přivezl překvapivě třetiligovou Opavu bývalý kouč Slovácka Josef Mazura. Hosté však myslí na okamžitý návrat a do MSFL jdou notně posíleni. Vedle Formánka a Chmelíčka ze Slovácka bude jejich dres oblékat například i velezkušený Sedláček. Do zápasu však vstoupili chybnou rozehrávkou brankáře Květoně, kterou vystihl Ondřejka a pohodlně získal vedení. Domácí se z něj radovali jen dvě minuty. Po nich totiž prošel středem hřiště Cigánek a tvrdou ranou k tyči nedal Filipkovi šanci. Opava byla i nadále velmi nebezpečná a dobře kombinovala. Přesto se do vedení dostalo opět Slovácko. Dobře zahraný trestný kop V. Valenty tečoval Ondřejka - 2:1. Radost Soukupovým svěřencům vydržela ale opět jen dvě minuty. Vyrovnání zajistil tentokrát Partyš, který propálil z trestného kopu zeď i brankáře Filipka. Za minutu mohli hosté dokonce i vést. Fujerik hlavičkoval nešťastně na vlastní bránu, Filipko prohrál vzdušný souboj s Halaškou a Mezlík musel vykopávat z prázdné brány. Poslední slovo v prvním poločase však měli přesto domácí. Po krásné kombinaci Švancary z Volešákem byl v šestnáctce faulovaný Fujerik a nařízenou penaltu Švancara zkušeně proměnil.
Do druhé půle vstoupili domácí se dvěma změnami v sestavě a na hře se to pozitivně projevilo. Naráz ovládli střed hřiště a vytvářeli si i brankové příležitosti. V 50. minutě po rychlé akci Ondřejka přihrál do šestnáctky Volešákovi, který vypálil bez přípravy, a brankář Květoň s námahou vyrazil. V 57. minutě nastřelil V. Valenta tvrdou ranou tyč. Za čtyři minuty po další hezké kombinaci mířil v koncovce vedle Švancara. Za dvě minuty stejný hráč přihrál za obranu V. Valentovi, jehož střela skončila uprostřed brány v rukou brankáře. V 74. minutě našel stejným obloučkem Švancara tentokrát Szmeka, který nestihl přehodit brankáře. V 80. minutě krásně prostrčil Volešák Nestorovskému, jehož koncovka skončila na tyči.