Do zisku cenného bodu chyběly jen vteřiny

FK Mladá Boleslav - 1.FC Slovácko 1:0 (0:0)

ŽK: 54. Rolko, 70. Štohanzl, 82. Kúdela - 15. Perůtka, 59. Kuncl, 63. Kordula, 90. Košút
Rozhodčí: Damková - Kordula, Moláček (Ardeleánu).
Diváků: 2.614.
Mladá Boleslav: Miller - Kysela, Rolko, Janíček, Šírl - Táborský (53. Kulič), Kúdela, Opiela (70. Procházka), Štohanzl (78. Wojnar) - Chramosta, Řezníček. Trenér: Miroslav Koubek
1.FC Slovácko: Filipko - Kuncl, Trousil, Košút, Kubáň - Fujerik, Kordula, Perůtka (75. Valenta), Jeleček  (81. Kerbr) - Hlúpik, Ondřejka (86. Reinberk). Trenér Miroslav Soukup.

Smůla se lepí fotbalistům Slovácka na paty. Po nešťastné porážce s Příbramí, kterou odnesl zraněním Volešák, řádila marodka v týmu i v uplynulém týdnu. Horečky nepustily na hřiště Doška a Poliaček se nemůže zbavit zdravotních potíží. Pozorné bránění a nebezpečné protiútoky. To byla taktika, kterou hráči v první půli beze zbytku plnili, a tak si domácí vítěz českého poháru mnoho šancí nevypracoval. Ve druhém poločase si domácí vytvořili přece jen souvislejší tlak, ale hostující obrana pracovala dobře až do inkriminované poslední minuty, kdy Kerbr nereagoval na Filipkovo volání a vlastního brankáře přehodil.

Jak šly minuty:
0. Před začátkem utkání se místopředseda FAČR Rajchl rozloučil s hlavní sudí Dagmar Damkovou, pro kterou bylo nedělní utkání poslední v její aktivní rozhodcovské kariéře. Teď je před ní kariéra funkcionářky v komisi rozhodčích UEFA.
10. Po úvodním oťukávání obou celků se k první ráně mimo tyče přihlásil Kordula.
25. Domácí to dlouhou dobu zkoušeli po stranách, ale centrované míče byly lahůdkou pro Filipka. První ránu si připsal až po pětadvaceti minutách ze střední vzdálenosti Štohanzl. Byla však jen propagační.
26. To rána Kúdely po přihrávce Štohanzla byla nebezpečnější. Pro změnu se zase nevešla mezi tyče.
28. Ondřejka přepustil míč Fujerikovi, který své sólo zakončil střelou mimo bránu.
31. Další ránu z dálky zkoušel Táborský.
33. Kuncl se protáhl k brankové čáře, od které hledal někoho ze svých spoluhráčů v šestnáctce. Na míč si naběhl Perůtka. Tísněný mířil těsně nad.
41. Ondřejka další zpětnou přihrávkou našel Fujerika. Jeho ránu zblokoval Rolko.
48. Chramosta prodloužil hlavou centr z pravé strany. Táborský na něj ve skluzu nedosáhl.
51. Nůžkama přes hlavu to zkusil Košút.
55. Jelečkův centr hlavičkoval Fujerik pod břevno. Miller vytáhl míč na roh.
64. Stejná situace na druhé straně. Kuličův roh hlavičkoval Janíček pod břevno. Také Filipko vytáhl míč na roh.
67. Ondřejka zatáhl míč, přihrál na hranici šestnáctky Kordulovi, jehož rána těsně minula pravou tyč domácí brány.
69. Řezníček na zadní tyči hlavičkoval do Filipkovy náruče.
75. Fujerik se uvolnil na pravém křídle a ranou pod břevno protáhl Millera.
78. Valenta z trestného kopu těsně minul levou tyč.
79. Řezníček ve vyložené pozici trefil dobře postaveného Filipka.
83. Kebr z otočky mířil nad.
90+3. Centrovaný míč z trestného kopu tečoval za Filipkova záda hlavou Kerbr a stadionem se neslo: „Slovácko, děkujem!“ - 1:0.