Slovácko - správná volba

Slovácko - správná volba
Foto: sal
Uherské Hradiště Sport 07 / 03 / 2016

Jeden z největších talentů ženské kopané Kamila Dubcová obléká dres Slovácka

Loňská sezona znamenala pro juniorky 1.FC Slovácko velký zlom. Dokázaly totiž přerušit dosavadní hegemonii pražské Sparty a radovaly se z premiérového titulu. Mezi Královny juniorské ligy, jak bylo napsáno na velkém transparentu, který rozvinuly na staroměstském Širůchu, patřila i Kamila Dubcová. Sedmnáctiletá opora prvoligových juniorek a také reprezentace do 17 let pochází z Poličné u Valašského Meziříčí. „Fotbal jsem si vybrala, protože je to jediný sport, kterému se dokážu věnovat každý den naplno a nikdy mě nepřestane bavit. Už od malička jsem si kopala s bráchou a sestrou před domem, takže moje volba, co budu dělat za sport, byla jasná. Na první trénink jsem šla sama a pak se ke mně přidala i sestra,“ vzpomíná Kamila a přidává k dobru docela zajímavou historku. „Pamatuju si, že když jsme začínaly, tak jsme měly jenom jedny kopačky, které jsme si pravidelně střídaly, a ta druhá vždy musela hrát v teniskách, ale to bylo opravdu jenom na začátku, pak, až už taťka pochopil, že s fotbalem jen tak neskončíme, měly jsme už kopačky každá svoje,“ směje se fotbalovým začátkům v šesti letech. A jelikož bylo holek ve fotbale vždycky méně než kluků, hrávala s nimi v Poličné až do čtrnácti let. Poté následovalo angažmá v Hranicích. „Tady to bylo opravdu fotbalově velmi prospěšné, protože jsme tehdy hráli první ligu a hlavně kluci už měli 15 let, takže byli urostlí a bylo už těžší se jim vyrovnat po fyzické stránce, ale myslím, že jsem to ještě nějak zvládla a bylo to asi tak akorát načasované, abych už pak přestoupila do dívčího týmu. Každopádně musím říct, že mi tato zkušenost z hlediska fotbalu dala strašně moc,“ dodává Kamila.
A protože Kamila i spolu se svým dvojčetem Michaelou fotbal opravdu uměly, nastal čas poohlédnout se po dívčím týmu. Po skončení základní školy to přišlo. „Kam dál? Tak nějak zněla otázka, před kterou jsem stála. Možná to bude vypadat zvláštně, ale rozhodovala jsem se mezi Spartou a Slováckem. Pro fotbalisty - a je jedno, jestli je to kluk, nebo holka - je Sparta stále tým, který by se neměl odmítat. Já se ale rozhodla pro Slovácko,“ pousměje se fotbalistka, která se rozhodla pro modrobílou z jednoho prostého důvodu. „Jezdily jsme tam hrávat na různé turnaje a protože se mi líbilo, jak to tam funguje, přestoupila jsem do Uherského Hradiště. A musím říct, že to bylo zatím moje nejlepší rozhodnutí, které jsem kdy udělala. Mám tady všechno, co potřebuji, výborné trenéry a spoluhráčky. Prostě maximální spokojenost,“ pochvaluje si zatím nejlepší životní rozhodnutí.
Maximální spokojenost a dobrý kolektiv. I tyto faktory stály za úspěšným rokem 2015. „Probojovala jsem se do základní sestavy juniorek a pravidelně jsem hrávala. Jsem ráda, že jsem svými výkony pomohla k zatím největšímu úspěchu klubu,“ dodává spokojeně Kamila Dubcová, která konta gólmanek zatížila více jak dvaceti brankami. „Když už jsem útočnice, tak bych branky měla střílet (smích), ale to nejde bez spolupráce celého týmu. Na druhou stranu mě to taky překvapilo, že jsem se tolikrát trefila,“ říká ofenzivní záložnice, která také oblékala reprezentační dres. „Pozvánku do repre jsem dostávala celkem pravidelně, jenom je škoda, že se nám nepodařilo postoupit z druhé fáze kvalifikace na závěrečný turnaj,“ dodává.
O tom, že Kamila patří k největším talentům ženské kopané v Česku, svědčí i první místo v anketě Grassroots, kterou vyhlašuje Fotbalová asociace ČR. Tady v kategorii Ženský fotbal - Talent roku obsadila první místo. Přitom porazila dvě své oddílové kolegyně, včetně sestry Michaely. Jako nejlepší hráčka byla oceněna i v rámci klubu 1.FC Slovácko. „Dalším loňským úspěchem bylo i postupné začleňování do týmu žen. I přes veškerý náročný program - tréninky, zápasy, repre - se snažím skloubit fotbal se školou. Zatím se mi to daří, pokaždé jsem prospěla s vyznamenáním,“ uzavíra Kamila Dubcová.

Pohled trenéra
Kamila Dubcová patří k velkým fotbalovým nadějím Slovácka, ale také českého ženského fotbalu. Začínala v rodné Poličné, kde hrála v chlapeckém týmu. Společně se svou sestrou Michaelou si také zahrály nejvyšší žákovskou ligu za tým Hranic. Ve Slovácku nastupovala na střídavý start od 9 let. V loňské sezóně se svými výkony podílela na historickém titulu pro Slovácko v kategorii juniorek a soupeřkám nastřílela 24 branek. Na podzim 2015 si také zkusila, jak chutná ženský fotbal ve Švédsku, když absolvovala týdenní stáž v Linkopingu. Za rok 2015 byla oceněná jako Talent roku v ženském fotbale. Kromě fotbalových dovedností přispívá k profilu ideální hráčky Slovácka i vzorným prospěchem ve škole.
Miloš Hlaváček, trenér

V týmu hraje klíčovou roli
Kamča je velmi pracovitá a fotbalu obětuje všechno. Neznám lepšího parťáka, když si jdeme zatrénovat. Kamču charakterizuje její výborný dribling s míčem a obcházení jedna na jednu, někdy i proti dvěma či třem hráčkám, kdy soupeři půjčí míč jen velmi zřídka. Podle mě byla Kamča jednou z nejdůležitějších hraček minulé vítězné sezóny, kdy byla pro tým nepostradatelná. První místo v talentu roku je toho důkazem a jsem za to moc ráda.
Michaela Dubcová, sestraTagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace