Slovácko sťal čtvrtfinalista Ligy mistryň

Uherské Hradiště Sport 16 / 11 / 2018

Senzace zůstala jen zbožným přáním. Prvoligové fotbalistky 1.FC Slovácko podle předpokladů v podzimní derniéře nestačily na favorizovanou pražskou Slavii. Čtvrtfinalistky Ligy mistryň jim uštědřily osmibrankový výprask.
SLOVÁCKO - Slavia Praha 0:8
Slovácko povzbuzené výhrou nad Plzní 2:0 v domácí derniéře chtělo potrápit i podzimního půlmistra. Jenže už ve čtvrté minutě jejich obranu překonala Petra Divišová a nasměrovala tým k očekávanému vítězství. Domácí hráčky sice agresivním stylem hry napadaly rozehrávku soupeřek, ale nakonec ještě do poločasu inkasovaly čtyřikrát. O pátý zásah se postarala Michaela Dubcová, loni ještě hráčka týmu z Uherského Hradiště.
Druhá půle se dohrávala už pouze z povinnosti. Při současné formě Pražanek, které ve čtvrtfinále Ligy mistryň vyzvou Bayern Mnichov, bylo jasné, že bodový zisk Slovácka se pohybuje v oblasti sci-fi. Konečný výsledek 8:0 je však pro svěřenky kouče Filipa Hančíka možná až příliš krutý. Poločas 5:0.
SLOVÁCKO: Růžičková - Bychkova, Siváková, Šperová (55. Bieliková), Waltrová (55. Stařinská), Malatová (60. Molková), Krejčířová, Sedlačíková, Janků, Šenkeříková (60. Krištofová), Valášková (58. Příkaská).