Slovácko táhne Janča, Hluk uspěl jen napůl

Hluk, Uherské Hradiště Sport 16 / 11 / 2022

Divizní florbalisté FBK Spartak Hluk o víkendu odehráli dva zápasy, výhody domácího prostředí však využili jen napůl. FBC Slovácko dvě třetiny vládlo, pak zadělalo na drama, ale nakonec slaví.

HLUK - Vsetín 11:6

Spartak před týdnem vyhořel doma se Zlínem (4:12), ale další krajské derby už zvládl. Hlavně v prvních dvou třetinách jasně kraloval. Úvodní část sice ještě vyhrál jen 2:1, když se premiérově v hluckém dresu trefil Radim Zálešák, ale ve druhé už soupeře nešetřil. Výsledkem střelecké exploze byl stav 7:1. Když pak ve 45. minutě zkompletoval hattrick Bobáčik, domácí trošku polevili a v závěrečných minutách dovolili Valachům snížit na přijatelnější porážku. Desítku dočepoval Frank, který tak napodobil Bobáčika. Branky: Frank 3, Bobáčik 3, Zálešák, Rochovanský, M. Krchňáček, Kundrata, Šimíček. Třetiny 2:1, 5:0, 4:5.

HLUK: Padalík - Rochovanský, T. Tuhý, Šimíček, Graclík, Bartoš, Kundrata, Hubáček, Frank, Šubík, Juračka, M. Krchňáček, Zálešák, Bobáčik.

SLOVÁCKO - Horní Suchá 7:3

Slovácko podruhé za sebou doma vyhrálo a odčinilo tak týden starou porážku z Třince (5:9). Ides a spol. se od začátku chopili otěží, tlačili se do šancí a po herní i střelecké převaze (15:7) vyhráli první třetinu 2:0. Obraz hry se nezměnil ani ve druhé, Severomoravané se dostávali na dostřel gólmana D. Číže jen ze sporadických brejků nebo při přesilovce. Když domácí vedli poslední částí 4:0, zdálo se, že je rozhodnuto. Jenže hosté zmobilizovali síly a v 53. minutě se dostali na kontakt. Kouč Jiří Provazník reagoval oddechovým časem, po kterém jeho svěřenci dvěma góly během 113 sekund zlomili odpor soupeře. O tečku se pak postaral při power-play kapitán Ides. „Hráči dvě třetiny plnili taktické pokyny, soupeř občas hrozil jen z rychlých kontrů. V závěrečné třetině jsme ale vypadli z tempa, čehož Horní Suchá využila a dotáhla se na rozdíl jediné branky. Po oddechovém čase jsme se ale vrátili k poctivé obraně a využili chyb v presinku soupeře,“ uvedl po zápase spokojený Provazník. Branky: Bistrý 2, Janča 2, J. Číž, Chromek, Ides. Třetiny 2:0, 2:0, 3:3.

SLOVÁCKO: D. Číž - Tvrdoň, Otépka, Bistrý, Blizňák, Janča, Stašek, Chromek, Körber, J. Číž, Uřičář, Ides, Nevařil, Zatloukal, Hadaš, Řihák.

HLUK - Horní Suchá 6:10

Severomoravané po porážce v Uherském Hradišti začali aktivněji, byli více na míčku a tlačili se do šancí. V první části však proměnili jedinou, když jim více radosti nedopřál skvělý gólman Podškubka. Po přestávce se hra vyrovnala, domácí přidali na tempu a dočkali se obratu na 5:3. Půl minuty před koncem druhé části však hosté snížili a jakoby odčarovali kouzlo Podškubky, kterému v poslední části nasázeli hned šest gólů a rozhodli o zaslouženém vítězství. Branky: M. Krchňáček 2, Kundrata 2, Bobáčik, Bartoš. Třetiny 0:1, 5:3, 1:6.

HLUK: Podškubka - Šimíček, Graclík, Hubáček, T. Tuhý, Rochovanský, Konstant, Šubík, Frank, M. Krchňáček, Zálešák, Bobáčik, Bartoš, Kundrata, Juračka.