Slovácko už dotáhlo Spartu

Uherské Hradiště Sport 10 / 10 / 2021

Spanilá jízda fotbalistek 1.FC Slovácko první ligou pokračuje. I pátý duel proměnily ve tři body, když opět udržely čisté konto. Už se tak bodově dotáhly na druhou Spartu, která prohrála derby pražských „S“.

Plzeň - SLOVÁCKO 0:3

Ženský výběr z Uherského Hradiště od začátku tlačil na pilu. Několik nadějných standardních situací ještě nevyužil, ale ve 13. minutě už se radoval, když si za obranu zaběhla Holá a lobem přes vyběhnuvší brankářku poslala míč do sítě. Západočešky se sice snažily o odpověď, ale vypracovaly si jen dvě šance, které vyrovnání nepřinesly. Ve druhém poločase už na hřišti existovala jenom Slovácko. Jeho vedení navýšila po nepřehlédnutelné teči obrany Střížová a v 66. minutě pečetila jasné vítězství střelou od tyče Dubcová.

V neděli odpoledne zajížděly svěřenky kouče Petra Bláhy na hřiště poslední Dukly Praha, výsledek skončil po uzávěrce. Branky: Holá, Dubcová, vlastní. Poločas 0:1.

SLOVÁCKO: Růžičková - Sedláčková, Ohlídalová (33. Klímová, 79. Tomečková), Jelínková, Janků - Holá, Jonášová, Dubcová - Morávková, Waltrová (70. Žufánková), Pěčková (46. Střížová).

1. Slavia Praha   6             0             0             27:0       18

2. Sparta Praha 5             0             1              35:1        15

3. Slovácko        5             0             0             16:0       15

4. Lok. Brno       3             1              3             12:15      10

5. Plzeň               2             1              4             13:17      7

6. Liberec           2             1              4             8:19       7

7. Pardubice      1              1              5             8:30       4