Slovácko uzavřelo sezonu 2009/2010

Slovácko uzavřelo sezonu 2009/2010
Foto: sal
Uherské Hradiště Sport 23 / 05 / 2010

Vladimír Krejčí: Liga je ráda, že jsme její součástí

Ve středu skončili sezonu hráči posledním tréninkem a ve čtvrtek uzavřelo uplynulý ročník nejvyšší soutěže i vedení klubu přátelským setkáním s novináři. Na něm shrnul sezónu ředitel klubu Vladimír Krejčí. „Slovácko letos vybojovalo postup do první ligy. Nabyl jsem tohoto přesvědčení i z reakcí diváků, kteří oslavovali postup do ligy, nikoliv záchranu,“ vyslovil motto sezony Vladimír Krejčí. Svá slova doložil vzápětí argumenty. Půl roku před vstupem mužstva do nejvyšší soutěže bojovalo Slovácko o záchranu ve druhé lize a nakonec skončilo na desáté příčce. „Mužstvo tak nebylo podpořeno postupovou euforií,“ přidává Krejčí konkrétní argument. Tým se odkoupením prvoligové licence sice dostal do role nováčka, jenže bez možnosti velké přípravy. Doplněn byl především zkušenými hráči, a přestože bylo často vedení vytýkáno, že mužstvu chybí dravost, ukazovalo v úvodu ligy svoji kvalitu. „Pokud bychom brali jméno po jménu, tak bychom došli k závěru, že zkušení hráči byli přínosem. Věděli jsme ale, že to mužstvo je i křehké, a to se projevovalo v situacích, kdy se do cesty připletla kauza Švancara, kdy se objevilo více zranění, než by bylo zdrávo, a když některé přestupy ne zcela splnily naše očekávání. Konkrétně třeba v obranné řadě,“ narážel Krejčí na Petra Struhára, který přišel s velmi dobrou pověstí ze slovenské soutěže, ale ve Slovácku ji úplně nepotvrdil.
Krejčí se nikdy v průběhu sezony i před jejím začátkem  neztotožnil se slovem záchrana. „Nakonec jsme se do sestupových starostí dostali, ale sami jsme se z nich taky dostali,“ zdůrazňuje ředitel klubu. Slovácko potvrdilo, že je plnohodnotným členem ligové společnosti. Potvrdilo to výbornou diváckou návštěvou. „A ta je hodnotitelem naší práce. Když tu budeme hrát tužku, když to bude špatné a neatraktivní, tak sem diváci chodit nebudou. Na každém kroku jsem cítil, že liga „byla ráda“, že Slovácko je její součástí,“ přidává svůj poznatek první muž prvoligového nováčka.
Pozitivem letošního roku je i postupující konsolidace klubu. „Už na začátku jsem řekl, že klub hledá sportovního ředitele. Po důkladném výběru jsme našli vysoce erudovaného odborníka v osobě Miroslava Soukupa,“ vyzdvihuje Vladimír Krejčí další plus  právě skončené sezony.

Galerie

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace