Rozhodčí: Černý - Nádvorník, Horák - Ondráš (video).
ŽK: 57. Petržela, 64. Šimko, 90.3. Šašinka - 40. Jurásek, 89. Hromada, 90.+5 Schranz.
Diváci: 1000 (omezený počet).

Slovácko: Nguyen - Tomič, Kadlec, Daníček, Šimko (71. Reinberk) - Havlík, Ljovin (55. Jurečka) - Petržela (71. Kohút) , Sadílek, Holzer (79. Juroška) - Vecheta (79. Šašinka). Trenér: Martin Svědík.

Slavia: Mandous - Bah, Ousou, Holeš, Jurásek - Ševčík (90.+3 Talovjerov), Hromada - Schranz, Lingr (79. Traoré), Olayinka - Tecl. Trenér: Jindřich Trpišovský.

Slovácko po odloženém zápase s Pardubicemi hrálo s úřadujícím mistrem pražskou Slavií první letošní utkání. Pražané přijeli po špatném vstupu do jara s velkým respektem a v zápase vsadili především na defenzívu. Moc fotbalových akcí tak na obou stranách k vidění nebylo. Hosté udeřili vlastně z jediné, kterou si za celý zápas vypracovali. Kadlec odhlavičkoval uprostřed hřiště míč jen k Olayinkovi, ten jej přes Schranze poslal k nabíhajícímu Bahovi, ofsajdová past Slovácka v tu chvíli nesklapla a na centr slávistického zadáka číhal na brankové čáře Lingr. Červenobílí tak šli do kabin s jednobrankovým náskokem.

Ve druhé půli se obraz hry nezměnil. Slávisté vytvořili před svojí šestnáctkou obranný val a domácí se jej pokoušeli dobýt. Trenér Svědík po čtvrthodině poslal na hřiště druhého útočníka, ale ani podzimní král ligových střelců Jurečka obranu soupeře nerozlouskl. Nejblíže k vyrovnání byl střelecký pokus Havlíka z třiceti metrů, který si Mandous zkušeně pohlídal, a když si nikdo z domácích hráčů nenašel v šestnáctce ani hlavičku Kadlece, v poslední minutě nastavení, odvezli si hosté všechny tři body.

autor: Aleš Mazúrek