Slovácko válí, Spartak se trápí

Hluk, Uherské Hradiště Sport 20 / 01 / 2023

Divizní florbalisté FBC Slovácko pokračují v dobrých výkonech i po Novém roce, ziskem šesti bodů se přiblížili k elitní šestce. To Spartak Hluk se výsledkově trápí, černou sérii nezlomil ani na půdě posledního Uničova.

Vsetín - SLOVÁCKO 4:6

Slovácko odehrálo parádní první třetinu, v níž si vypracovalo tříbrankový náskok. Jenže ve druhé části místo navýšení skóre většinu času odehrálo v oslabení, čehož soupeř nevyužil ke snížení jen zásluhou skvělého výkonu brankáře Doležala. S góly se tak roztrhl pytel až v poslední třetině, v níž hosté vedli už 5:2, ale přesto se o výhru strachovali až do konce. Valaši totiž vsadili všechno na jedno kartu, snížili na rozdíl jediné branky a sahali po remíze. Radost jim však při power-play překazil Bistrý. „Start nám vyšel, ale pak jsme si vybrali slabou chvíli. Vsetín sázel na dřevorubeckou hru, na kterou jsme nedokázali reagovat. Ale naštěstí kluci závěr zvládli,“ uvedl Jiří Provazník, kouč Slovácka. Branky: Řihák 2, Otépka, Blizňák, Ides, Bistrý. Třetiny 0:3, 0:0, 4:3.

SLOVÁCKO: Doležal - Bistrý, Malíček, Zatloukal, Ides, Otépka, Janča, Blizňák, Chromek, Körber, Hadaš, Řihák, Tvrdoň.

Olomouc - HLUK 9:8

I když Spartak na půdě lídra soutěže odehrál nejlepší zápas sezony, nakonec si do tabulky nepřipsal ani bod. Hlučané přitom nastoupili v silně okleštěné sestavě. „Olomouc je samozřejmě úplně jinde, ale přesto jsme se jí přiblížili a až do konce bojovali o body. Škoda, že jsme neproměnili šance, abychom si vytvořili ještě větší náskok. Ale kluky musím pochválit,“ uvedl hrající kouč Pavel Rochovanský. Jeho družina na Hané většinu času vedla (5:3, 7:5, 8:6), ale v závěru se přece jen prosadil favorit. Vítěznou branku vsítil při vyloučení trenéra 38 sekund před koncem… Branky: Kundrata 3, T. Tuhý 2, Krchňáček, Zálešák, Bartoš. Třetiny 0:1, 5:5, 4:2.

HLUK: Tichopádek - Juračka, Hubáček, T. Tuhý, Rochovanský, Kundrata, Zálešák, Bartoš, Krchňáček, Šimíček, Vystrčil.

Uničov - HLUK 10:9

Hlučané pokračují v černé venkovní sérii, bodového zisku se nedočkali ani na osmý pokus na půdě beznadějně posledního Uničova. Juračka a spol. přitom měli zápas skvěle rozehraný, ve druhé třetině si vypracovali tříbrankový náskok (7:4) a vypadalo to na „povinné vítězství“. Zvlášť když ještě v 52. minutě vedli 8:5! Jenže v závěru totálně zkolabovali. Soupeř nejdříve za tři minuty otočil na 9:8, Duda ještě v přesilovce vyrovnal, ale kruté K.O. Spartak inkasoval tři sekundy před koncem… „Zápas máme padesát minut pod kontrolou, soupeře držíme ve hře jen komickými selháními jednotlivců a nakonec nepochopitelně ztratíme všechny body. Bohužel jsme si mysleli, že se soupeř porazí sám, nepodržel nás ani gólman,“ posteskl si Rochovanský. Branky: Kundrata 4, Bartoš 2, Šubík, Bobáčik, Duda. Třetiny 2:1, 2:6, 6:2.

HLUK: Tichopádek - Rochovanský, Šimíček, Hubáček, Juračka, T. Tuhý, Duda, Bobáčik, M. Tuhý, Kundrata, Zálešák, Bartoš, Kelíšek, Šubík.

SLOVÁCKO - Šternberk 10:6

Už páté vítězství v řadě si před vlastními fanoušky připsali Ides a spol., v sobotu skalpovali Šternberk a už dýchají na záda šesté Orlové. O osudu zápasu rozhodla druhá třetina, kterou domácí ovládli 4:0. V posledním dějství sice Hanáci ještě snížili na 7:5, ale rázná odpověď soupeře uhasila jejich naděje na bodový zisk. Tři góly totiž Slovácko vměstnalo do 103 sekund! „První třetina byla ještě trošku nervózní, ale zbytek zápasu jsme měli pod kontrolou. Zareagovali jsme na hru soupeře,“ těšilo Provazníka. Branky: Otépka 3, Blizňák 2, Janča, Chromek, Řihák, Malíček, Zatloukal. Třetiny 3:3, 4:0, 3:3.

SLOVÁCKO: Šenkeřík - Bistrý, Malíček, Ides, Zatloukal, Tvrdoň, Otépka, Janča, Blizňák, Stašek, Chromek, Körber, J. Číž, Hadaš, Řihák.