Slovácko ve šlágru kola propadlo na celé čáře

Slovácko Sport 19 / 05 / 2016

Koryčany  - SLOVÁCKO C 5:0 (3:0)
Souboj vedoucích týmů byl šlágrem 21. kola. Kdo očekával bitvu jako řemen, nestačil se divit. Zápas totiž vyzněl nečekaně jednoznačně pro Koryčany, které Slovácku C upletly rukavici! Kouč Ladislav Pochylý si pravděpodobně připadal jako v Jiříkově vidění, jeho svěřenci drželi krok jen 23 minut…
Morkovice B - Nivnice 1:3 (0:2)
Fotbalisté Nivnice natáhli vítěznou sérii na pět zápasů, na půdě zálohy Morkovic byli pány od první minuty a bylo jen otázkou času, kdy se střelecky prosadí. Když hosté ve 47. minutě zvyšovali na 3:0, nebylo co řešit. Pohodovou jízdu nenarušil ani nešťastný vlastenec kapitána Petra Ligase. Branky: Josefík 2, L. Ligas.
Jalubí - St. Město 1:5 (0:4)
Jiskře se na hřištích soupeřů daří, na konto si připsala už čtvrté vítězství v řadě! V Jalubí si otevřela střelnici už po čtvrt hodině hry, kdy se trefil kanonýr Hastík. A další góly na sebe nenechaly dlouho čekat, v 63. minutě tak zachraňující se domácí prohrávali 0:5 a byli zralí na ručník… V závěru se už pouze dočkali čestného úspěchu. Branky: Žaluda - Hastík 2, M. Trubačík, Vlček, V. Trubačík.
Zborovice - Ostr. N. Ves 6:4 (2:1)
Fanoušci si ve Zborovicích přišli na své, góly - kořením fotbalu - totiž týmy nešetřily. Skóre otevřel už ve 2. minutě novoveský Hrbáček, jenže pak se chopili taktovky domácí, kteří otočili na 5:1. Hosté se dostali ke slovo až za rozhodnutého stavu, kdy Ivo Hrbáček zkompletoval hattrick. Branky: Hrbáček 3, Šálek.
Nedakonice - Ořechov 5:1 (3:1)
Záchranářský souboj mnoho pohledného fotbalu slušné divácké kulise nenabídl. Domácí, kteří v minulém kole překvapivě vyhráli na půdě lídra, vstoupili do utkání aktivně a i díky vlastní brance ořechovského Kokty ve 4. minutě vedli 1:0. O minutu později přidal druhou branku Cigoš a domácí byli na koni. Hosté sice v 18. minutě snížili, ale Nedakoničtí po půl hodině hry přidali třetí branku. Po změně stran se za domácí trefil Cigoš a v 83. minutě přidal parádu z přímého kopu nestárnoucí Kuzma. Branky: Cigoš 2, Šoustek, Kuzma, vlastní - Březina.
Zlechov - Prakšice 3:0 (3:0)
Domácím fotbalistům stačilo na zisk tří bodů sedm minut. Ve 23. minutě otevřel skóre zápasu exligový kanonýr Jiří Kowalík. Stejný hráč upravil o dvě minuty později na 2:0 a ve 30. minutě přidal třetí, a jak se později ukázalo, i poslední branku utkání Vaněk. Branky: Kowalík 2, Vaněk.
Kunovice - Buchlovice 2:1 (2:0)
V utkání viděli diváci víc žlutých karet než branek. Na karty sice v poměru 5:4 vyhrály Buchlovice, ale na góly byli lepší domácí. Ti díky dvěma trefám Dušana Klvani ze 33. a 40. minuty vyhráli první poločas 2:0. Po změně stran hosté dokázali jen snížit, a to v 70. minutě kapitánem Křivou. Branky: D. Klvaňa 2 - Křiva.

autor: ceh, sal