Slovácko vstoupilo do českého poháru přesvědčivou výhrou

Uherské Hradiště Sport 19 / 10 / 2022

1.FC Slovácko - FK Varnsdorf 6:0 (1:0)

Branky: 26. Tomič, 57. Trávník, 63. Mihálik, 71. Vecheta, 76. Vecheta, 86. Brandner

Rozhodčí: Křepský - Caletka, Lakomý

ŽK: 21. Schön

Diváci: 1771.

Sestavy:

1.FC Slovácko: Nguyen - Tomič (80. Reinberk), Kadlec, Šimko, Doski - Ljovin, Trávník (66. Havlík) - Syniyavskiy, Kohút (72. Daníček), Holzer (66. Brandner) - Mihálik (66. Vecheta). Trenér Martin Svědík.

Varnsdorf: Šerák - Ludvíček, Kubista (73. Ondrášek), Kouřil, Radosta (69. Richter) - Schön (59. Pajkrt), Michal, Zbrožek, Rudnytskyy - Kříž (73. Bláha) - Tanko (59. Vachoušek). Trenér Miroslav Holeňák.

Slovácko jako vítěz poháru vstoupilo do letošního ročníku MOL Cupu až ve třetím kole a los mu poslal do Uherského Hradiště druhý tým druhé nejvyšší soutěže. Varnsdorf dokázal držet krok pětačtyřicet minut. I když šel favorit do vedení po dorážce Tomiče, hosté do konce první půle hrozili z rychlých protiútoků. Hned po přestávce však Slovácko zrychlilo hru, zpřesnilo kombinaci a díky vydařeným akcím se dostávalo k nebezpečným zakončením. Když v 57. minutě poslal zpětnou přihrávku Kohúta neomylně Trávník za Šerákova záda, změnil se zbytek utkání v hru na jednu bránu. V 63. minutě tečoval do sítě střílený centr Tomiče Mihálik a pak přišly chvíle střádajícího Vechety. Nejprve dorazil ránu Kohúta, která Šerákovi vypadla z náruče, a pak si našel chytře Syniyvskeho centr na hranici malého vápna. Po jeho hlavičce svítilo na ukazateli skóre 5:0. Za minutu mohl navýšit vedení Syniyvskyi, jehož sólo vykopl levačkou gólman Šerák. Fanoušci se však šesté branky nakonec přece jen dočkali. Připsal si ji Brandner, který byl u dorážky Vechetovy hlavičky. Slovácko tak s přehledem postoupilo do osmifinále poháru, které je na programu 16. listopadu.

autor: Aleš Mazúrek