Slovácko vstupuje do nové sezóny oslabeno zraněními

Slovácko vstupuje do nové sezóny oslabeno zraněními
Uherské Hradiště Sport 24 / 07 / 2015

Slovácko v generálce na letošní ligovou premiéru remizovalo s Třincem 0:0. Trenér Svatopluk Habanec však z bezbrankové remízy s druholigovým soupeřem nedělal velké závěry.
Ani bych ten zápas nenazýval generálkou. Trochu mě mrzí, že jsme nedokázali vyhrát ani s druholigovým soupeřem, ale v zápase jsme si chtěli ještě něco vyzkoušet, takže to byl spíš další přípravný zápas. V prvním poločase se nám dařilo kombinovat po stranách a před branku létaly slušné centry, jen jsme je nedokázali dopravit do brány. Druhá půle byla v naší režii, pokud jde o držení míče, ale jinak byla naše hra platonická. Rychlá hra s míčem nás trápila celou přípravu a musíme na ní pracovat stále. Někteří hráči se obrazně řečeno svlíkli donaha a byla vidět naše kvalita.

Na hřišti se ukázala řada mladých hráčů. Jak jste byl s nimi spokojen?
Mladí dodávají hře dravost, ale chybí jim vyzrálost a zkušenosti, které získávají v zápasech. My ale hlavně v úvodu sezóny budeme potřebovat hráče, kteří umějí udělat body.
Kádr posílil černý Kone. Jste s tím doplněním spokojen?
Předně chci říci, že jsme oslabili a ne posílili. Momentálně nám odešlo jedenáct branek a osm asistencí v Michalu Trávníkovi a Luboši Kaloudovi. Vrátili se dva hráči z hostování ve druhé lize a sám jsem zvědavý, jestli se v první lize najdou. Kone bude k dispozici tak za tři týdny. Musí nejdřív vyléčit menší zranění a pak dohnat tréninkové manko.
Z loňského kádru chybí vedle Kaloudy a Trávníka ještě stále zraněný Břečka, nehrál Kuncl, Šimko, Valenta. Hned v úvodu střídal pro zranění Hlúpik. To je třetina loňského kádru. Jak tyto výpadky chcete řešit?
Břečkova a Šimkova absence bude asi dlouhodobější. Kuncla trápí stále drobnější zranění, ale věřím, že na Duklu bude připraven, a Jirka Valenta dostal volno z rodinných důvodů. Problémy vidím hlavně na krajích obrany. Budeme to muset vyřešit hráči, které máme.
V kádru není zatím nikdo na hostování. Neuvažujete o nějakém last minute?
Byl bych moc rád, kdyby se tu někdo objevil. Typy máme, jen je potřeba je odsouhlasit a dotáhnout. Já doufám, že něco vyjde.
V generálce zaujal Sadílek, který byl hodně aktivní. Řekl si svým výkonem i výkonem v celé přípravě o místo v základní sestavě?
Sestavu pro premiéru si nechám v hlavě. A pokud jde o Sadílka, tak v úplně stejné fázi vývoje byl před dvěma a půl léty Michal Trávník. Tzn. špatný souboj, věkově ještě vlastně dorostenec, ale pokud jde o nasazení, pohyb, hru dopředu, tak je to úplně stejné, jako to bylo u Trávníka. Pokud se nám jeho vývoj podaří maximálně urychlit, může se dostat na jeho úroveň za rok. Bude ale pochopitelně záležet především na něm.
Dalším adeptem na převzetí taktovky po Trávníkovi je Marek Havlík, který už je v kádru přece jen déle než Sadílek. Je už zralý na převzetí role lídra záložní řady?
Bude muset... Marek je ale přece jen na té cestě dál a hotového ligového hráče z něj udělají především zápasy. Jinou variantu zatím nemám.
Uvítal byste tedy ještě nějaké posily?
Hrozně rád. S vedením klubu o tom debatujeme, dokonce se majitel klubu pan Zemek chce zúčastnit přesezónní tiskovky. Já se na jeho vystoupení docela těším.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace