Slovácko začalo přípravu i s Hečou, vystřídá v bráně Nguyena

Slovácko začalo přípravu i s Hečou, vystřídá v bráně Nguyena
Foto: 1.FC Slovácko  /  Slovácko v pondělí zahájilo přípravu na novou sezónu.
Uherské Hradiště Sport 01 / 07 / 2023

Slovácko má za sebou první týden přípravy, ve kterém se do služby hlásil navrátilec do brány Slovácka Milan Heča.

"Když jsem přijížděl na Slovácko a viděl před sebou panorama tohoto kraje, tak jsem si připadal, jako bych se vracel jenom po dovolené," usmíval se před pondělním tréninkem dvaatřicetiletý gólman a pak už s vážnou tváří dodal: "Těch pět let ve Spartě mě určitě v mé kariéře posunulo o velký krok dopředu. Teď už počítám s tím, že kariéru zakončím v klubu, který mně do velkého fotbalu pomohl," přiznal rodák z Krumvíře.

Po příchodu Heči získalo Slovácko jednu z nejvyrovnanějších dvojic gólmanů v lize. Do června příštího roku je totiž pod smlouvou také Filip Nguyen. Pozice brankářské jedničky by mohl vyřešit očekávaný odchod Nguyena, který nezasáhl ani do dvou přípravných duelů v uplynulém týdnu. "S klubem z Hanoje jsme domluveni a k dotažení přestupu zbývají už jen formality. Pokud ale vše není potvrzeno i administrativně, může se ještě cokoliv změnit," nechtěl v sobotu po přípravném zápase v Prostějově uzavřít definitivně Nguyenovu slováckou kapitolu ředitel 1.FC Slovácko Petr Pojezný. 

Příchod Milana Heči je zatím jediným příchodem do kabiny Slovácka v nadcházející sezóně. Přitom trenér Martin Svědík předal vedení klubu seznam šestice posil, kterými by rád okysličil hru Slovácka. "Teď už je na vedení, jestli se příchody hráčů podaří realizovat. Na nás trenérech je, abychom pracovali s kádrem, který máme," přiznal Svědík. "Za mĕ je otázkou, co si pod pojmem seznam posil každý představí. My jsme ve shodě, které pozice nás pálí, je to v gesci sportovního ředitele, který chce pro klub to nejlepší a pravidelně to projednává na vedení. Máme vytipované určité hráče, o těchto věcech dlouhodobě jednáme a něco může i dopadnout. Všechny věci se ale musí v určitou chvíli sejít. Takhle to ve Slovácku doposud bylo a pokud chci zůstat zodpovědný, tak to tak i nadále bude. Máme v klubu hráče, kterých já si vážím, a odmítám slova o tom, že hráče nemáme.  Samozřejmě je v pořádku, že chceme lepší hráče. To musíme chtít vždycky. Otázka je, pokud přijdou finančně nákladnĕjší hráči, jak potom pokryjeme navýšení rozpočtu, které po příchodu posil zákonitĕ přijde... a do spirály rostoucích nákladů, které nemáme předem kryté, klub pustit nechci," reagoval na volání veřejnosti po příchodu zvučných jmen Petr Pojezný.

 

 

autor: Aleš Mazúrek

Tagy článku

TOPlist