Slovácko zůstalo za branami finále, odemkl je Uherský Brod a Nivnice

Uherské Hradiště Sport 22 / 03 / 2018

Sen o finále Orelské florbalové ligy se rozplynul. Mladší žáci FBC SLOVÁCKO mezi vyvolených osm týmů nepostoupí, dveře jim rázně přibouchli florbalisté Orla Uherský Brod, kteří je na šestém ligovém podniku v Horní Suché deklasovali 7:1. Broďané naopak mezi nejlepšími chybět opět nebudou.
Matematika byla před okresním derby jasná, kdo vyhraje, postoupí do květnového finále, které hostí Uherský Brod. Lepší výchozí pozici měl tým od Olšavy, který úvodní měření sil vyhrál 7:5, takže si mohl dovolit i o gól prohrát. Souboj však nakonec zcela ovládl… „Jelikož jsme soupeře letos v šesti duelech porazili jen jednou, snažili jsme se o malý zázrak, který se nakonec nestal,“ posteskl si Bedřich Chromek, předseda uherskohradišťského klubu, který s favoritem držel dlouho krok. Skoro celý poločas se odehrávala vyrovnaná partie, jenže pak Slovácko zaspalo při rozehrávce trestného úderu a prohrálo poločas 0:1. Když pak v nástupu do druhé půli udeřili Broďané podruhé, zápas se proměnil v jednoznačnou záležitost. „Ve snaze ještě něco udělat s výsledkem jsme úplně zapomínali na obranu. Z trestných úderů jsme nakonec inkasovali čtyřikrát, což kouč těžko rozdýchával,“ komentoval Chromek porážku 1:7. „Hráči byli zklamaní, ale je třeba uznat kvalitu soupeře. Za rok to třeba vyjde,“ dodal šéf klubu.
Finále si tak zahraje Orel Uherský Brod, který doprovodí Nivnice. Turnaj je na programu 1. května.
Zrcadlo výsledků: FBC SLOVÁCKO - Orel Uh. Brod 1:7, - Orel Havířov 14:0, Orel Uh. Brod - Orel Zlín 20:0, Orel Nivnice - Orel Havířov 16:4, - Orel Vizovice 16:2.
SLOVÁCKO: Ema Čechová - Filip Lapčík 1, Ondřej Sýkora, Jan Váňa, Ondřej Koubek 1 - Maxmilián Čech 4, Pavel Jančo 1 - Adam Buček 2, Jakub Krchňáček 4 - Vojtěch Vjazanko 1, Ondřej Kaštánek 1 - Matěj Klíma.