Slovácko zvládlo vždy jen dvě třetiny

Uherské Hradiště Sport 17 / 12 / 2019

Florbaloví starší žáci FBC SLOVÁCKO utrpěli na turnaji Ligy Jihomoravského a Zlínského kraje ve Zlíně dvě sedmigólové porážky, když se poklonili týmům Atlas Blansko a ŠSK Hodonín. I když se za předvedený výkon stydět nemusí, ještě dnes je mrzí nepovedená první třetina souboje s družinou z rodiště prvního československého prezidenta T. G. Masaryka.
„Je to škoda, počítal jsem, že nějaký bodík s Hodonínem urveme a třeba se odlepíme ze dna tabulky,“ přiznal Bedřich Chromek, předseda klubu z Uherského Hradiště. O osudu zápasu rozhodla už první třetina, kterou Slovácko prohrálo 1:5…
„Kluci nepochopitelně vypustili obranu, ve snaze o zteč branky soupeře nechávali otevřená zadní vrátka a z rychlých protiútoků inkasovali. Obraz hry se změnil až po přestávkové domluvě od trenéra, ale to už bylo na zvrat pozdě,“ zalitoval Chromek.
V úvodním zápase tým od řeky Moravy nestačil na zkušenější a vyspělejší Blansko. Zápas se však zlomil až v poslední třetině, kterou výběr z Moravského krasu vyhrál 3:0. „Jelikož nás soupeř v úvodním měření sil doslova rozcupoval (3:20 - pozn. autora), je předvedená hra i výsledek známkou výkonnostního růstu. Hlavně je vidět, že jsme si už zvykli na rychlejší a důraznější florbal,“ všiml si šéf klubu.
Starší žáky Slovácka čeká další ligový turnaj až 25. ledna, kdy na domácí palubovce přivítají Vsetín a Troopers.
O vánočních svátcích si však ještě odskočí na tradiční turnaj o Pohár starosty Orla Uherský Brod. Zrcadlo výsledků: FBC Slovácko - Blansko 2:7, - Hodonín 4:7.
SLOVÁCKO: Ema Čechová - Tomáš Tuhý 2, Martin Rokyta, Jakub Krchňáček, Ondřej Koubek - Marek Janča, Pavel Jančo, Maxmilián Čech - Adam Hájek, Vojtěch Vjazanko, Adam Buček 3 - Tomáš Turek, Mikuláš Obdržálek 1, Michal Giesl.