Slováckou sedmu ovládla žena, které radil exfotbalista Drslavic

Slovácko Sport 27 / 11 / 2020

Žena dala na frak mužům! Vítězem neúplného ročníku Slovácké sedmy, populární tipovací soutěže DOBRÉHO DNE, se stala Alena Ševčíková z Uherského Brodu, která nejlépe zvládla dodatečný medailový rozstřel. Hned tři tipující totiž měli po předčasném ukončení fotbalových soutěží kvůli pandemii koronaviru na kontě 66 bodů. Druhý skončil Josef Hřib ze Šumic a třetí Jakub Šurmánek z Uherského Hradiště.

Slovácká sedma zažila stejně jako okresní fotbalová sezona zvláštní rok, jaro „prospala“ a na podzim stihla jen devět kapitol. Dramatické boje tipérů zastavila druhá vlna koronaviru. Jelikož první tři nasbírali shodně 66 bodů, přišel na řadu rozstřel. I když na telefonní otázku, kolik bodů získal úřadující šampion Josef Medek, nikdo přesně neodpověděl, nejblíže byla právě Ševčíková, která se minula jen o dva body.

„Ve vítězství jsem nedoufala, v životě jsem totiž nic nevyhrála,“ svěřila se čerstvá královna tipérů, která se živí jako prodavačka v papírnictví. Závodně nesportuje, jen rekreačně běhá s bratrem Petrem, který je jejím rádcem. Aby ne. Hrával totiž fotbal za Uherský Brod, Újezdec a posledních sedmnáct let kariéry za Drslavice. „Slováckou sedmu hraju od samého začátku, ale brácha byl vždycky lepší. Několikrát byl na bedně a mimochodem vyhrál i Zimní pětku,“ připomněla Ševčíková, která paradoxně nevyhrála jediné soutěžní kolo. Nejblíže k triumfu měla v prvním dějství, ale neuspěla v rozstřelu. Její bratr přitom ovládl třetí pokračování.

Stříbrný Josef Hřib ze Šumic patří rovněž ke stálicím soutěže, hraje ji od samého začátku. „Druhým místem jsem vyrovnal dosavadní maximum a oproti loňsku jsem si o příčku polepšil, takže jsem spokojený. I když vítězství bylo blizoučko,“ uvědomuje si Hřib, který dlouhá léta hrával fotbal za TJ Šumice. V klubu pak dělal dvacet let předsedu. „Tipováním se bavím, nevynechám jediný fotbal v Šumicích a občas se zajedu podívat na zápasy do okolí. Současná situace není dobrá, už jsme prošustrovali půl sezony. Ale když to nejde, tak to nejde,“ posteskl si Hřib. Z dílčího vítězství se radoval v osmém kole, v pátém nezvládl rozstřel.

Medailovou partu doplnil Jakub Šurmánek z Uherského Hradiště, který soutěží od prvního ročníku s otcem. „Ještě před dvěma lety jsem hrával fotbal za Jarošov, takže ještě pořád mám trošku přehled. Na bedně jsem ještě nikdy neskočil, jsem za to rád,“ usmívá se spokojený Šurmánek, nejmladší z nejlepšího trojlístku, který si stejně jako vítězka nepodmanil jediné soutěžní kolo. Rekordmanem je v tomto ohledu Martin Omelka z Jarošova, který triumfoval dvakrát, v pátém a sedmém kole. V konečném účtování však obsadil až ??? pozici.

Konečné pořadí koronavirové Slovácké sedmy, TOP 22: 1. Ševčíková (Uh. Brod), 2. Hřib (Šumice), 3. Šurmánek (Uh. Hradiště), všichni 66, 4. Brož (Jarošov) 64, 5. Ševčík (Uh. Brod) 63, 6. Kučík (Jankovice) 60, 7. Kolaja (Svárov) 59, 8. Kocáb (Nedachlebice) 58, 9. Lekeš (Bánov) 57, 10.-13. Kalinová (Uh. Brod), V. Marášek, Jakšík (oba Nedachlebice), Mahdalík (Korytná), všichni 56, 14.-18. Horký (Nedakonice), Kocábová, D. Marášek (oba Nedachlebice), Večeřa (Uh. Hradiště), Medek (Topolná) 55, 19.-22. M. a J. Schön (Mistřice), Mazůrek (Kunovice), Soukup (Nedachlebice) 53.