Slováckou sužují zranění a nemoci

Uherské Hradiště Sport 08 / 11 / 2012

Stále porazily jen posledního

Prvoligové volejbalistky Slovácké Slavie Uherské Hradiště kosí zranění a nemoci, trenérka Eva Bartková má obrovské problémy se sestavou. A čekání na vítězství se prodlužuje. I po víkendu stále platí, že její výběr v probíhající sezoně porazil jen poslední Nový Jičín.

Uh. Hradiště - Brno 0:3
Sestava Uh. Hradiště připomíná lazaret, kapitánka Močičková si při tréninku přivodila výron kotníku, zraněná je i Bačůvková a ze souboje s Moravskou Slavií Brno odstoupila ze hry i Krystová. „I když má angínu, tak to zkusila. Ale po prvním setu nemohla skoro dýchat a odstoupila,“ vysvětlila Bartková, která si na trenérské lavičce Slovácké zatím příliš radosti neužila. Slavila jen dvě vítězství nad posledním Novým Jičínem. „Bohužel, na nemoc, zranění a pracovní povinnosti jsme překrátcí,“ posteskla si Bartková. Samotný duel byl vyrovnaný jen první set, pak už vládl lídr soutěže. Sety -22, -17, -17.

Uh. Hradiště - Brno 1:3
Hradišťanky se z porážky oklepaly, dirigovány vynikající Starobovou, která po Močičkové převzala kapitánskou pásku, ukořistily v koncovce první set a zdálo se, že si za opasek pověsí cenný skalp. Ve druhé sadě totiž vedly 11:3, 15:7 a za stavu 24:22 měly setbol. „Holky se však mo;žnosti zisku druhého setu zalekly, soupeřky v koncovce skóre otočily a pak už nám nedaly šanci. Kdybychom to zvládly, zápas se možná vyvíjí úplně jinak,“ litovala Bartková. Čtvrtý rozhodující set se už proměnil v brněnskou exhibici, Slovácká uhrála jen deset míčů... „Tým je v totálním rozkladu, holky hrají na jiných postech, vaříme zkrátka z vody. Copak můžu někomu něco vytknout? Absolutorium každopádně zaslouží Starobová,“ podotkla Bartková. Sety 22, -25, -18, -10.
UH. HRADIŠTĚ: Bartková, Horáková, Hráčková, Kočicová, Starobová, Šupinová, Vavříková, Vicenová, Jurčová, Krystová, libero Němcová.