Slovácku mám co vracet

Slovácku mám co vracet
Foto: sal
Uherské Hradiště Sport 10 / 07 / 2019

To nejlepší nakonec. Tak by se dal charakterizovat návrat šestatřicetiletého Milana Petržely do klubu, ze kterého nakoukl do evropského fotbalu. Za třináct let putování po českých klubech nasbíral rodák z Hoštic-Heroltic neskutečných 362 ligových startů, 12 bundesligových za Augsburg a 19 reprezentačních, včetně účasti na EURO. V plzeňské Viktorii získal čtyři mistrovské tituly a v lize nastřílel 42 branek. Jako bonus pak 16 zápasů v hlavní části Ligy mistrů a devětadvacet startů v Evropské lize. Zkušenějšího hráče do ofenzívy si trenér Martin Svědík nemohl přát.
 
Milane, v médiích se spekulovalo o zájmu Zlína. Bylo ve hře víc variant než návrat do Slovácka a co pro něj nakonec rozhodlo?

Variant více bylo. Ve hře bylo i zahraničí, ale nebylo zase tak atraktivní, jak bych si představoval, a nakonec rozhodovalo i srdíčko. Slovácku jsem vděčný, že mně dalo šanci nakouknout do ligy, i proto jsem měl vnitřní pocit, že mu musím něco vrátit.
 
V kariéře jste dosáhl téměř na vše, na co se dosáhnout dá. S jakými ambicemi jdete do Slovácka?
Pomoci mužstvu, aby dosáhlo na vyšší příčky než dosud. Chci předat na hřišti i v kabině zkušenosti, které jsem nasbíral.
 
Změnilo se Slovácko výrazně za dobu, co jste byl pryč?
Slovácko se změnilo celé, ale lidé kolem něj i v kancelářích zůstali stejní. Samozřejmě, kabina se vyměnila. Znám se jen s Honzou Palinkem, se kterým jsem ještě hrával, a samozřejmě s Michalem Kadlecem a Michalem Daňkem.
 
V Plzni vám končila smlouva. Věděl jste už dlouho dopředu, že ji s vámi Viktoria neprodlouží?
Plzeň se neopouštěla snadno. Mně i klubu se po celou dobu dařilo. Nějaké náznaky o konci jsem měl, pak už se mnou ale mluvili narovinu, že si můžu hledat nějaké angažmá. Kdybych si ale nic nenašel, tak by mě z Plzně nevyháněli a na nějaké smlouvě bychom se domluvili, i kdybych pomáhal třeba v béčku nebo juniorce.
 
Bude váš návrat na Moravu se vším všudy? Tedy, přestěhujete se sem i s rodinou?
Budeme bydlet v Hradišti. S partnerkou pocházíme z Vyškova a není vyloučené, že se usadíme v Hradišti i natrvalo. Uvidíme, jak se to bude na Slovácku vyvíjet.
 
Přicházíte deset dní před ligovým startem. Nemůže být problém v sehranosti s týmem?
Je to malinko hektické. Ale myslím, že jsem natolik zkušený borec, že si sedneme s trenérem, řekne mně, co ode mě čeká a myslím, že nebude problém.
 
Smlouvu jste podepsal na dva roky. Bavili jste se i o případném zapojení do klubu po skončení kariéry?
Ve smlouvě to není, ale bavili jsme se i na toto téma.
 
Před vámi je duel na Spartě, které jste v dresu Slovácka vstřelil svůj první ligový gól v prvním ligovém startu. Těšíte se na ten zápas?
Samozřejmě. Na Spartě nemáme co ztratit, takže můžeme v klidu hrát svůj fotbal. Jedeme tam pro tři body. Se Spartou to bývá vždycky specifický zápas. Oni kopou jako elektriky a doma jsou nepříjemní. Mají ale slabinu v tom, že diváci je nepodrží v každé situaci. Když se jim nedaří, tak jdou proti nim. Proto se jim budeme snažit narušit pohodu.
 
V pátém kole vás čeká zápas v Plzni. Budete moci nastoupit?
Jistě. Nejde o žádné hostování, takže proti Plzni nastoupím.
 

Když jste odcházel ze Slovácka lidé si vás pamatovali se čtyřkou na zádech. Teď jste oblékl dres s číslem jedenáct. Vrátíte se ke čtyřce?

Mám pocit, že čtyřka je obsazená a rád bych zůstal u jedenáctky. Většinu kariéry mě provází ona, tak bych jí chtěl zůstat věrný, a nakonec je i volná po Divišovi.

 

 

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace