Slovácku premiéra nevyšla

Uherské Hradiště Sport 27 / 02 / 2011

V domácím prostředí nebodovali svěřenci Miroslava Soukupa už pět měsíců a dva dny

1.FC Slovácko - Bohemians 1905 1:3 (0:2)
Branky: 66. Kordula
ŽK: Kubáň, Košút
1.FC Slovácko: Filipko - Kuncl, Kordula, Košút, Kubáň - Fujerik (54. Szmek), J. Valenta (88. Hlúpik), V. Valenta, Volešák - Ondřejka (90. Perůtka), Švancara. Trenér Miroslav Soukup.
Branky: 14. a 33. Štohanzl, 78. Kaufman
ŽK: Bartek, Ibragimov.
Bohemians 1905: Sňozík - Jindřišek, Lukáš, Nikl, Bartek - Štohanzl (85. Sedláček), Dřík, Kaufman, Moravec - Škoda (90. Marek), Nešpor (71. Ibragimov). Trenér Pavel Hoftych.
Rozhodčí: L. Kovařík - Ubias, Košec - Mikel.
Diváků: 5 250.
Slovácko vstoupilo do utkání dobře, jenže se nechalo zaskočit hned po čtrnácti minutách a když po půlhodině přišel druhý Štohanzlův zásah, bylo jasné, že se vítězství bude rodit velmi těžce. Druhý poločas přinesl naději v podobě úvodního tlaku, kdy měl na hlavě první gól Švancara, snížení přišlo až po hodině hry a všichni očekávali drtivý nápor. Jenže ten nepřišel. Naopak Kaufman prostřelil z dálky les nohou před Filipkem a o čtvrté porážce na domácím hřišti v řadě bylo rozhodnuto.
Jak šly minuty:
8. Po úvodním oťukávání přišel první náznak šance. Ondřejka prostrkoval na Fujerika do šestnáctky, ale jeden z bránících klokanů stačil míč lehce tečovat a tím nebezpečí zažehnat.
11. Tentokrát už před Sňozíkem hořelo. Švancara další prostrkávačkou našel ve vápně Ondřejku, jehož bombu mířící do horního rohu brány Sňozík reflexivně vyrazil.
14. Nedáš, dostaneš. Staré pravidlo potvrdili hosté vzápětí. Po závaru z rohového kopu napálil Kaufman míč přes celou šestnáctku na zadní tyč, kde se přes J. Valentu prosadil Štohanzl a otevřel skóre - 0:1.
22. Slovácko bylo zmrazeno jen na chvíli. Švancara vybojoval míč uprostřed hřiště a s Ondřejkou šli na jediného bránícího hráče. Ondřejka však místo přihrávky na zcela volného Švancaru zvolil individuální akci, kterou zakončil nepřesně.
33. Hosté se do šestnáctky dostávali sporadicky, ale když se tam dostali, tak to hořelo. Škoda si na hranici šestnáctky vyměnil míč se Štohanzlem, který jej napálil přesně k tyči. Filipko si na něj sice sáhl, ale v cestě do sítě jej nezastavil - 0:2.
46. Slovácko se z letargie probralo až po přestávce. Fujerik nacentroval na malé vápno Švancarovi a ten měl na hlavě svůj první ligový gól kariéry. Sňozík však opět reflexivně vytlačil míč zpod břevna.
66. Bouřící fanoušci se nakonec přece jen dočkali. K přízemnímu centru z levé strany se prodral na přední tyči Kordula a po 337 minutách připomněl fanouškům, jak se na Slovácku slaví branka - 1:2.
78. Jenže závěrečný nápor domácích nepřišel. Totálně jej zmrazil Kaufman, který z dobrých třiceti metrů protlačil trestný kop skrz les nohou až za Filipkova záda.