Slovácku to doma nejde

Uherské Hradiště Sport 21 / 11 / 2011

Remíza by zápasu slušela víc

Z hostujícího trenéra Jaroslava Šilhavého čišela po utkání spokojenost. Aby ne. Vždyť tři body jim v posledních vteřinách doslova spadly do klína. Pro domácí je to hodně kruté. V devadesáté minutě přišli i o ten jeden bod. Remíza by zápasu slušela víc. Do zápasu vstoupili lépe. Byli aktivnější, podařilo se jim vstřelit branku. Naštěstí jsme dokázali hru vyrovnat a vstřelit do poločasu i vyrovnávací branku. Na začátku druhé půle jsme byli aktivnější. Záhy ale šli domácí za vítězstvím důrazněji a my jsme tam museli řešit pár jejich průniků. Hlavně jejich rychlý přechod do útoku. V závěru se domácí stáhli ke své brance, přiznám se, že i já jsem jsem myslel, že to skončí 1:1. Naštěstí kluci vycítili šanci a po akci Šurala, který se nádherně uvolnil v pokutovém území, šel Rabušic důrazně před hráče a zajistil tři body, liboval si severočeský kouč.
Trenér Slovácka jen těžko hledal slova. Jeho tým přišel o bod v závěrečných vteřinách už potřetí. Přitom do utkání jsme tentokrát vstoupili mnohem lépe. A to nás tady čekal jeden z možných nejtěžších soupeřů v této sezóně. Nedělali jsme si iluze o tom, že zápas bude jednoduchý. Musím říci, že hra ze začátku nebyla špatná, snažili jsme se hrát, útočit, napadat soupeře hned v počátku. Samozřejmě jsou vidět individuální rozdíly na jednotlivých postech. Např. Štajner zkazí minimum míčů, ke kterým se dostane. To mi na těch postech nedokážeme uhrát. Jsou tam velmi dobré výkony Gebre Selassieho, který nejen dobře brání, ale dokáže i zaútočit. Přesto si troufnu říci, že jsme zaslouženě vedli a nescházelo mnoho, abychom za minutu přidali druhou branku. Pak jsme se zatáhli a koledovali si o vyrovnání. Připravovali jsme se na kvalitní hru Štajnera ze středu hřiště, na průniky Breznaníka a trest přišel z druhé strany, kdy nás Rabušic potrestal do kabiny. Ve druhé půli jsem očekával zajímavější hru z obou stran. Bylo to čekání na chybu a bohužel ta chyba přišla na naší straně, zalitoval ztráty bodu trenér Miroslav Soukup.