Slovácký objev Lukáš řádí dál

Uherské Hradiště Sport 19 / 09 / 2011

Gólové šance jsme dokázali využít

Dynamo letos v nejvyšší soutěži nezáří. Nerozsvítil jej ani nový trenér František Cipro, kterému po utkání na Slovácku do řeči moc nebylo. Náš osud je, že nedáme góla. Neproměňujeme šance. Zatímco soupeř ze tří šancí dá dva góly, tak mi ze tří šancí nedáme nic. A je jedno, jestli to chytí Filipko, anebo je to naše neumění. Za stavu 1:0 jsme měli dvě obrovské šance. Kdybychom proměnili aspoň jednu z nich, tak by se zápas asi vyvíjel jinak. Bohužel je to momentálně náš osud, který nás provází, postěžoval si prošedivělý kouč Jihočechů.
To trenér slováckého celku měl mnohem lepší náladu. Jeho svěřenci udrželi čtyřzápasovou neporazitelnost a osmička na kontě získaných bodů je určitě přijatelnější než jihočeská jednička. S výsledkem můžeme být spokojení. Nedostali jsme branku a dvě jsme vstřelili. Měli jsme i další šance, ale zaplať pánbůh za ty dva góly a vítězství. V prvním poločase jsme neodehráli nejlepší utkání. Ale jak je vidět, ne vždy může být fotbal krásný a ještě  k tomu úspěšný. Odehráli jsme tady s Příbramí herně lepší zápas, a přesto prohráli. Budějovice nás v prvním poločase zaskočily a patnáct minut byly lepším týmem. Lépe kombinovaly, byly rychlejší na balonu a my jsme se tak trochu hledali. Po patnácti minutách jsme začali mít územní převahu a začali jsme si vytvářet některé šance. Hra ale byla jen do šestnáctky a bez nějakého zakončení a tlaku na branku. Ve druhém poločase se to zlepšilo. Určitě se nám hraje lépe na branku, kde je kotel. Diváci dostali brankáře i obranu svým fanděním trochu pod tlak. Z toho přišly i šance a jsem rád, že jsme je dnes dokázali využít. Byť těch gólových šancí nebylo tolik, tak jsme z prvních, které přišly, hned dali góly a to je cenné. Musím smeknout klobouk před Honzou Lukášem. Za to, jak zvládl svoji prvoligovou premiéru od začátku, si zaslouží pochvalu. Od začátku pracoval ve prospěch týmu, napadal a neúnavně se rval o každý balon. Připravil také gólovou šanci Liboru Doškovi na 1:0, vysekl Miroslav Soukup pochvalu hráči, jehož fotbalová hvězda zatím stoupá strmě vzhůru.