Slovácký okruh: Milan Šobáň pojede i za otce

Slovácký okruh: Milan Šobáň pojede i za otce
Foto: sal
Staré Město Sport 04 / 05 / 2013

Jedenáctý ročník Slováckého okruhu O cenu Bohumila Kováře nabídne divákům na okruhu ve Starém Městě opět zajímavé boje.
Počet přihlášených jezdců se zastavil na čísle 272. Na startovním roštu se ale nepředstaví číslo 37, které neodmyslitelně patří domácímu závodníkovi Milanu Šobáňovi staršímu, legendě nejen domácího motocyklového sportu.
A nechybělo mnoho a na startu bychom marně hledali i Milana Šobáně mladšího. Tragédie, která v loňském roce postihla šestasedmdesátiletého závodníka, ovlivnila celou jeho rodinu. „Měl jsem sto chutí se závoděním praštit,“ říká dnes Milan Šobáň mladší.
Co se vlastně během loňské sezony přihodilo? „Při závodech v Radvanicích otec těžce havaroval. Došlo ke střetu dvou jezdců a otec upadl, jenomže další jezdec na to nestihl zareagovat a přejel ho. To, že měl dvě zlomená žebra a klíční kost, byla docela prkotina,“ vrací se v čase mladší ze Šobáňů.
„Nejhorší ale bylo to, že praštil hlavou o zem a ze spodní strany se mu udělal hematom, který nebylo možné operovat, přestože byl hospitalizován v odborné nemocnici. Doktoři mu ze začátku dávali malé procento na přežití,“ vrací se do loňského závodu mladší ze Šobáňů. Dlouhé měsíce nejistoty byly pro celou rodinu doslova hororem.
Zprávy z nemocnice nesignalizovaly nic dobrého. Ale Milanův otec je velký bojovník. „To, že je mezi námi, považuji za malý zázrak. Doufám, že ho dostanu na závody alespoň na vozíku, aby tam s námi byl. Jeho stav se zlepšuje, ale strašně pomalu. Ani se mi o tom moc nechce mluvit, ale musíme se s tím smířit. Taková je ale realita. Ihned po tom, co se to taťkovi stalo, jsem chtěl se závoděním seknout. Ale otec by pokračoval taky, kdyby se něco podobného stalo mně,“ derou se Milanovi slzy do očí. „Ve Starém Městě pojedu i za něho. Všichni ho podporují a drží mu palce, za což jim moc děkuji,“dodává Milan.
Milan Šobáň mladší se tak na start jedenáctého ročníku postaví ve dvou kategoriích. Nejprve se představí ve třídě Klasik do 175 ccm a následně i ve třídě Supermono.
„Pojedu otcovu motorku. Tu, kterou si sám postavil a na které se mu stala nehoda. Právě na této motorce chtěl loni ukončit svou bohatou kariéru. Bohužel ji ukončil, ale jinak, než si plánoval. Musel jsem změnit zaměstnání a čas, který jsem dřív věnoval přípravě na závody, teď musím rozdělit s ostatními členy rodiny do péče o taťku. Ale i přesto jsem si dokázal připravit novou motorku,“ doplňuje Milan, který má největší radost z toho, že se mu podařilo dostat otce na vozík a přivézt ho do dílny, kde ho pozoroval při práci. „Ještě šťastnější budu, když ho uvidím při závodu u trati. Pojedu totiž i za něho. Na závody vždycky jezdíme spolu,“ dodal. 

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace