Slovácký okruh: Sajdkáry ovládli domácí jezdci

Staré Město Sport 09 / 05 / 2012

Zlaté věnce pro Navrátila, Matuše a Verbíka

Přírodní trať ve Starém Městě hostila jubilejní desátý ročník Slováckého okruhu O cenu Bohumila Kováře. První letošní závod byl již tradičně závodem historických motocyklů Přeboru ČR třídy Klasik, jízd pravidelnosti sidecarů, jel se i závod MČR Supermono a pohár přírodních okruhů do 125 a 250 ccm. V deseti vypsaných kategoriích se celkem kvalifikovalo 221 jezdců nejen z Česka, ale i Německa, Slovinska, Rakouska či Švýcarska.
Z domácích jezdců vystoupali na stupně vítězů Pavel Navrátil, který zvítězil ve třídě Klasik do 250 ccm a bral druhé místo ve třídě Klasik do 350 ccm. Karel Matuš junior (na snímku) se těšil ze zlatého věnce ve třídě Klasik do 500 ccm a vavřínový v kategorii Volná do 250 SP. Ovšem v Sajdách se z vítězství radovaly pouze domácí posádky a to v pořadí Petr Verbík - Stanislav Parýzek, Karel Kalina - Radek Koňařík a Libor Karásek - Karel Rýdlo, pátá dojela posádka Karel Matuš - Martin Kratochvíl a na devátém místě Pavel a Michal Šlezarovy. Jen těsně unikly stupně vítězů Karlu Kalinovi ve třídě Supermono, dojel na nepopulárním čtvrtém místě, sedmý pak Milan Šobáň ml.
Ozdobou startovního pole byl opět start světové legendy německého jezdce Heinze Rösnera, Františka Mrázka a Milana Šobáně - jezdce domácího Motosportklubu, který letos oslavil své 75. narozeniny. K vidění byly i historické závodní bugatky, které po každém závodě uzavíraly trať. „Vrcholem motoristického víkendu byla již tradičně závěrečná jízda mistrovství ČR Supermono. Favorizovaný Libor Kamenický po jasném a přesvědčivém začátku musel odstoupit pro technické problémy a tak nakonec s převahou zvítězil německý jezdec s českou licencí Johanes Kehrer na stroji MZ před Vítrězslavem Hatanem na stroji Bimota BB1 a třetím Marcelem Kučínský na stroji Yamaha KM-R. Jinak závody proběhly tradičně za hojné účasti diváků, ke spokojenosti činovníků a pořadatelů, bez vážnějších pádů a bez protestů,“ dodal k motocyklovému víkendu tajemník závodu Josef Mizera.
Zrcadlo výsledků: Klasik do 175 ccm: 1. Klimek Eduard, 2. Marek Vrána, 3. Jaromír Tázler jun., 5. Václav Holásek. Klasik do 250 ccm: l. Pavel Navrátil, 2. Lubomír Koudelka, 3. Jiří Švihnos. Klasik do 350 ccm: 1. Vítězslav Hatan, 2. Pavel Navrátil, 3. Lukáš Bělič, 12. Rostislav Lux. Klasik do 500 ccm: 1. Karel Matuš jun., 2. Radek Josefík, 3. Pavel Novák, 11. Rostislav Lux. Klasik do 750 ccm: 1. Petr Kunz, 2. Johan Fürbock, 3. Jiří Turek. Sidecary: 1. P. Verbík + S. Parýzek, 2. K. Kalina + R. Koňařík, 3. L. Karásek + K. Rýdlo, 5. K. Matuš + M. Kratochvíl, 9. P. Šlezar + M. Šlezar. Pohár do 125 ccm SP: 1. Miroslav Sedlo, 2. Oldřich Hanák, 3. Radek Lamich, 13. Michal Šlezar, 15. Jan Pospíšil, 29. Radek Koňařík. 250 ccm SP CRR: 1. Wolfgang Schuster, 2. Michal Ježek, 3. Karel Matuš jun., 25. Zdeněk Vítů. Pohár do 125 ccm GP: 1. Steffen Grämer, 2. Patrik Kolář, 3. René Lohse.  MČR Supermono: 1. Johanes Kehrer, 2. Vítězslav Hatan, 3. Marcel Kučínský, 4. Karel Kalina, 7. Milan Šobáň ml., 14. Pavel Matuš, 18. Karel Rydlo.