Slováky skolil hattrick Chwaszcze

Slovácko Sport 07 / 02 / 2019

Fotbalová příprava se rozjela na plné obrátky. V Uherském Brodě už zvedl oponu Gambrinus Cup, turnaj o Pohár starosty města.

Zimní příprava
UH. BROD - Nové Mesto n/V. 6:0
Ještě po hodině hry třetiligový výběr ČSK vedl jen 1:0, ale pak se s góly doslova roztrhl pytel. Třetiligový slovenský soupeř nakonec odjel domů s půltuctem „banánů“. „Zápas jsme měli neustále pod kontrolou, zpočátku jsme ale nevyužívali šance, což jsme si v závěrečné půlhodině vynahradili,“ uvedl s úsměvem trenér Martin Onda, který kvůli zdravotním problémům postrádal hned šest hráčů, včetně R. Davida, Blanaře, Michalce nebo Pochylého. Branky: Chwaszcz 3, Jaroněk, Josefík, Mančík. Poločas 1:0.

Bánovce - STRÁNÍ 3:2
Straňané nestačili na poslední tým čtvrté nejvyšší slovenské soutěže. Kouč Igor Gúčik stále zkouší jen Michala Janků, sedmadvacetiletého levonohého útočníka sousedního Slavkova. Branky: Palík, Bruštík. Poločas 2:1.

Slovácko - Kněžpole 2:6
Prvoligové fotbalistky Slovácka se poklonily dorostencům Kněžpole, kteří jim uštědřili lekci z produktivity. I když Janků a spol. po většinu času držely míč na kopačkách a kombinací se dostávaly do šancí, v koncovce vyhořely. Mladíci naopak využívali každé okénko v jejich obraně a z rychlých úniků si zajistili vítězství.
„Výsledek není směrodatný, těžko se můžeme rychlostí rovnat stejně starým klukům. Hráčky předvedly kvalitní výkon, kterému chyběla jen produktivita,“ uvedl kouč Filip Hančík. Branky: Strožová, Janíková. Poločas 2:2.
Zbylé výsledky: Osvětimany - Slovácko U18 2:2 (0:1), Zýbal, Salay.

Gambrinus cup Uh. Brod
Skupina A: Havřice - Louky 2:0 (2:0), Rachůnek, Doležálek, Slavkov - Velká n/Vel. 3:1 (1:0), Chovanec 2, Bukvic z pen.
Skupina B: Popovice - Nezdenice 2:7 (1:3), Tvrdoň, Michelfeit - Zika 2, Pavlis 2, Marek Kolínek 2, Martin Kolínek, Dolní Němčí B - Lhota u Malenovic 1:0 (1:0), Ježek, Strání B - Přečkovice 3:2 (1:2), Pavel Toth 2, Motola - Zoubek, Slánský.

autor: ceh, sch