Smrtících dvanáct minut

Uherské Hradiště Sport 29 / 05 / 2014

Fotbalisté Jiskry Staré Město roli favorita zvládli na jedničku. Ve finále Poháru OFS, který se hrál premiérově na prvoligovém stadionu Miroslava Valenty v Uherském Hradišti, zametli s Boršicemi u Blatnice a zvedli nad hlavou cennou trofej. A jako bonus získali prémii 10 tisíc korun.

Boršice u Blatnice - St. Město 1:4
Jiskra se od začátku lépe přizpůsobila velkému hřišti a přikládala pod kotel jedno polínko za druhým. Svěřenci kouče Romana Haši však dlouho zbytečně kombinovali, a když už zamířili mezi tři tyče, blýskl se výtečným zákrokem gólman Kadlček. Zuby si na něm postupně vylámal Smělík, Hastík a z malého vápna jej nepřekonal ani Vlček, jehož střelu Kadlček „chytil“ hlavou. Boršice u Blatnice poprvé vystřelily na branku až ve 25. minutě, ale dalekonosný pokus Hrbáče byl pro Adamíka snadným soustem. Jak se střílí góly, o minutu později kolegům z útoku ukázal Juráň. I když se Boršičtí dostávali na polovinu soupeře jen sporadicky, byli o to nebezpečnější. Nožička ještě z dobrých 25 metrů orazítkoval pouze břevno, ale ve 42. minutě už kopl roh přímo na hlavu Zimčíka, který nezaváhal.
Kdo očekával drama, nedočkal se. Po přestávce totiž Boršicím raketovým tempem ubývaly síly, což byla voda na mlýn rychlonohých a technicky vyspělejších hráčů Jiskry. Ve 49. minutě se ještě Smělík radoval předčasně, neboť míč dopravil do sítě po odmávaném ofsajdu, ale po hodině hry už jeho zásah platil. K pravé tyči technicky zakroutil střelu z 18 metrů. Třetí gól Jiskry přišel jako přes kopírák, jen s tím rozdílem, že autorem přesné trefy byl Hastík. O gólovou tečku se pak postaral v 75. minutě Vlček, kterému po rychlém brejku nabídl míč před prázdnou bránu M. Trubačík. Borci z Rybníčku nakonec mohli vyhrát ještě výraznějším rozdílem, ale Smělík jen orazítkoval břevno a další šance pochytal Kadlček. Branky: Zimčík - Juráň, Smělík, Hastík, Vlček, žluté karty: Hrbáč, Nožička, Kusenda - Smělík, Josiek, rozhodčí Fišera - Dolinský, Tureček, 1035 diváků. Poločas 1:1.
BORŠICE U BLATNICE: Kadlček - J. Nožička (86. Slaník), Huspenina, Bilík st. (75. Doležal), Halík - Bilík ml. (57. P. Nožička), Hrbáč, Ježek, Šimek (65. Tureček) - Zimčík, Kusenda.
STARÉ MĚSTO: Adamík (46. L. Trubačík) - Kovács (51. Šopík), Daťko, V. Trubačík, Doseděl (80. Josiek) - Juráň (76. Melichárek), Svoboda (63. Urbanovský), Hastík, M. Trubačík - Smělík, Vlček.