„Snad si párkrát pinknu...“

„Snad si párkrát pinknu...“
Foto: sal
Staré Město Sport 11 / 04 / 2012

Kouč Petr Karabec se zapíše do historie VSK

Kouč Petr Karabec včera oslavil dvaačtyřicáté narozeniny a lepší dárek si nemohl ani přát. Do šedesátileté historie volejbalového klubu VSK Staré Město se zapíše jako první kormidelník, který s týmem pronikl mezi českou smetánku. Borce ze Širůchu čeká premiérová extraligová mise. „Je jasné, že přijdou porážky, ale když kádr doplníme o dva tři hráče, budeme konkurenceschopní,“ je přesvědčený 208 centimetrů vysoký lodivod.
Jak se vlastně ve Starém Městě „upekla“ extraliga? Ještě před týdnem se zdálo, že hozenou rukavici nezvednete…
Za všechno může Pavel Chajda (úsměv)… Jakožto hlavní sponzor si nahlas položil otázku: Proč ne? A když se na jeho stranu přidali hráči, vedení klubu bylo zatlačeno do „kouta“… Ale kluci si extraligu zaslouží, je to pro ně nový impuls, nová výzva.
A vy jste po extralize netoužil?
Ale ano, tajně jsem doufal, že to vyjde. Jen jsem nechtěl klubové vedení nějak ovlivňovat.
Extraliga je vyšší level než první liga, kde si hráči zvykli na vítězství. Nemáte obavy, jak se psychicky vyrovnají s prohrami?
O porážkách jsem samozřejmě přemýšlel, je jasné, že přijdou. Ale nemyslím si, že půjdeme od porážky k porážce. Kluci jsou ošlehaní první ligou, v níž hrají léta takřka pravidelně o medaile. Samozřejmě ale musíme kádr o dva tři hráče rozšířit.
Staré Město si doposud pomáhalo talentovanými mladíky z farmářského Zlína, což už na extraligové úrovni nejde. Ale není vyloučené hostování…
Už jsme se bavili se zlínským manažerem Romanem Mackem a určitě se na nějaké výpomoci domluvíme, vypadá to na půlroční hostování dvou hráčů.
A další posily?
Ještě se musíme poohlédnout po třetím blokařovi, jen na dva se extraliga hrát nedá. A ve hře je návrat Aleše Patáka, uvidíme, jestli doléčí rameno.
Otazník ale ještě visí i nad postem nahrávače. Libor Kamler totiž stále váhá s pokračováním kariéry…
O jeho služby stojím a věřím, že nakonec bude pokračovat. Extraliga je pro něj mimořádná motivace, zvlášť po letech strávených v první lize, ze které už může být trošku unavený.
Na závěr otázka na tělo. Bude i v extralize platit spojení Karabec - hrající kouč Starého Města?
I pro mě je extraliga výzva, takže se těším, že si aspoň párkrát pinknu. (úsměv) Ale hlavně se chci věnovat trénování. Už mě taky limituje zdraví, po každém zápase se dávám čtrnáct dní dohromady. (smích)

autor: PETR ČECH

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace