Šneci skalpovali lídra

Kunovice Sport 30 / 07 / 2020

Druholigoví softbalisté Snails Kunovice si za opasek pověsili skalp zálohy Ledenic, průběžného lídra soutěže. Ze vzájemného dvojboje, který byl na programu čtvrtého hracího víkendu, v jižních Čechách vytěžili remízu 1:1 (14:13, 2:3) a v tabulce figurují na děleném třetím místě s Mostem B a Pikes Praha.

Ledenice - KUNOVICE 13:14

Šneci měli u lídra parádní start, po třech směnách na pálce se ujali vedení 7:0 a zdálo se, že mají favorita na kolenou. Jenže domácí kouč si vzal oddechový čas a na svých svěřencích nenechal nit suchou, což přineslo ovoce. V dohrávce třetí směny domácí pětkrát doběhli a byli zpátky ve hře. „Kluci se ale nenechali rozhodit, a když před dohrávkou sedmé směny vedli 12:8, vypadalo to na konec. Opak byl ale pravdou. Soupeř si čtyřmi doběhy vynutil prodloužení, které jsme ale naštěstí zvládli a připsali si velmi cenné vítězství,“ komentovala bezmála tříhodinové dění na hřišti opora týmu Jiří Vyoral.

Ledenice - KUNOVICE 3:2

Odveta nabídla zcela odlišný obrázek. Zápasu dominovali nadhazovači, takže na světelné tabuli svítilo až do čtvrté směny skóre 0:1. Lednice srovnaly po dvou tvrdých odpalech. Když pak v šesté směně oba týmy přidaly po bodu, o osudu zápasu rozhodlo až poslední dějství. „To už intenzivně pršelo a každá rozehra byla velmi náročná. Když jsme v sedmé směně neskórovali, vypadalo to na další prodloužení. Soupeř však obsadil třetí metu a na poslední možnost, jak zápas otočit, přišel odpal do zadního pole a vítězný bod,“ litoval trošku Vyoral. Kunovičtí i přes porážku odjížděli domů spokojeni.

KUNOVICE: Fecko, M. Kolůch, Kotásek, Hanáček, Hrubý, Krupka, Vyoral, M. Křivák, Pešout, Kotulan, Schlinger.