Šnečice hrály premiérové prodloužení

Kunovice Sport 11 / 05 / 2012

Extraligové softbalistky Snails Kunovice mají za sebou další hrací víkend. Jejich bilance? 2:2 a skóre 22:29. Zkušený kouč týmu Pavel Křivák si sice maloval dvojnásobný skalp pražské Kotlářky, nicméně zase nepočítal s výhrou nad Čechií, tudíž byl vcelku spokojený. Už zítra jeho svěřenky odjíždějí na hřiště ostravských Arrows.

Kunovice - Čechie Praha 6:10
V repríze loňské bitvy o třetí místo měly Kunovjanky start z říše snů, ujaly se vedení 3:0 a zdálo se, že zápas dotáhnou do vítězné tečky. Jenže se nevyvarovaly drobných chybiček, čehož Čechie využila k dokonalé otočce na 3:6. Snails si však v dohrávce sedmé směny vynutily prodloužení, první v extralize. „Bohužel jsme nezabránili čtyřem doběhům soupeřek a nebylo co řešit,“ posteskl si trenér Křivák, který jinak pochválil výbornou práci nadhazovaček Borisové se Zedníkovou.

Kunovice - Čechie Praha 9:8
Odveta se odvíjela jako přes kopírák. Po oboustranně kvalitní hře domácí hráčky vybouchly v sedmé směně a soupeř šel před dohrávkou opět do vedení na 3:6. „I podruhé však holky dokázaly výborným útokem vyrovnat a znovu se šlo do prodloužení, ve kterém jsme tentokrát uspěly. Na dva doběhy soupeře jsme odpověděli třemi, když rozhodující dvoubodový odpal zařídila Eliška Mlýnková,“ komentoval dramatickou koncovku Křivák.

Kunovice - Chemie Kotlářka 5:0
Souboj se záhy proměnil ve hru kočky s myší, Kunovjanky výborně útočily a soupeřky držela na uzdě nadhazovačka Zedníková. „Chemii jsme skutečně vůbec k ničemu nepustili,“ těší kormidelníka.

Kunovice - Chemie Kotlářka 2:11
Jenže druhý zápas s Pražankami domácím hráčkám nevyšel, nedokázaly se vyrovnat s rychlým nadhozem soupeřek a za prvních šest směn si připsaly jen dva doběhy. Před poslední směnou tak prohrávaly 2:4. V ní však totálně vyhořely v obraně a vyfasovaly sedm doběhů... „Směnu jsme prostě nezvládly, výsledek je krutý,“ krčí rameny Křivák.
KUNOVICE: Borisová, Zedníková, Kuřimská, Rampáčková, Slaninková, Pořtová, Mlýnková, Králová, Vlčková, Neklapilová, Zigová, Uhlířová.