Šnečice nikdy nechyběly v play-off, dodrží tradici i podesáté?

Šnečice nikdy nechyběly v play-off, dodrží tradici i podesáté?
Foto: ceh
Kunovice Sport 17 / 06 / 2020

Softbalistky Snails Kunovice vyrazily do boje! O víkendu zvedla s měsíčním zpožděním oponu extraliga, kterou čeká kvapíkové tempo. Svaz totiž rozhodl, že se sezona odehraje v tradičním modelu. Kádr šnečic prošel jen minimem změn, takže v jubilejní desáté sezoně mezi elitou touží opět po play-off.

„Není to tak dávno, co jsme postupovali, a teď stojíme na prahu desáté sezony. Ještě nikdy jsme v play-off nechyběli, tak doufám, že tradici dodržíme. Ve sbírce máme čtyři medaile (tři bronzové a jednu stříbrnou - pozn. autora) a nejhorším umístěním je páté místo z roku 2013,“ shrnul Pavel Křivák, zkušený kouč týmu z Mlatevni.

Extraliga má přes skluz zaviněný pandemií koronaviru tradiční formát, osm týmů se utká systémem čtyřikrát každý s každým, přičemž nejlepších šest postoupí do play-off. Dva nejhorší absolvují play-out.

Ještě před několika týdny to vypadalo, že Kunovjanky čeká boj o holé přežití. Uzavřené hranice totiž vystavily stopku šesti hráčkám ze Slovenska a Rakouska. „Už jsme se opravdu připravovali na krizový scénář, který spočíval v povolání juniorek, což by samozřejmě znamenalo boj o záchranu. Ale pravidla se nakonec rozvolnila natolik, že máme zahraniční hráčky k dispozici a naskočí do sezony,“ oddechl si zhluboka Křivák. Největším problémem jsou tak podle něj zatím maturity a státnice.

Kádr doznal jen kosmetických změn. Skončilo angažmá Morgan Ray a kabinu opustila ještě Tereza Kubicová, která pomůže Arrows Ostrava v boji o postup do extraligy. Na Mlatevňu jako náhrada přichází z Cats Brno juniorská reprezentantka Nikola Schwarzingerová. „Niki je mladá naděje, která hraje na stejných postech jako Tereza, takže ji nahradí. A šanci dáme i šikovným mladým hráčkám z juniorské líhně,“ poznamenal Křivák s tím, že na podzim tým přijde ještě o Elišku Stejskalovou, která odletí za softbalovou studijní kariérou do USA. „Věřím ale, že nás před odchodem protlačí do play-off,“ dodal kouč.

Aspirantů na titul je podle něj letos hned několik. Trojnásobný obhájce trofeje Ledenice totiž přišly o největší hvězdu - nadhazovačku Veroniku Peckovou, která hraje profesionální ligu v Japonsku. „Její odchod dává šanci i ostatním, na titul si určitě brousí zuby několik týmů,“ je přesvědčený Křivák. Šnečice půjdou krůček po krůčku, prvním záchytným bodem je play-off.

Ostrý start si odbyly už o víkendu, kdy si na půdě pražského SaBatu a Ledenic připsaly ? vítězství (viz str. ??). Fanouškům se poprvé představí v sobotu 27. června, kdy přivítají nováčka z Trutnova.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace