Šnečice vystrčily růžky do play-off

Šnečice vystrčily růžky do play-off
Foto: archiv  /  Softbalistky Snails Kunovice dělí od postupo do play-off jedno vítězství.
Kunovice Sport 07 / 09 / 2020

Extraligové softbalistky Snails Kunovice udělaly důležitý krok k průniku do play-off! K jistotě potřebují v posledním hracím víkendu, kdy jedou do Trutnova a na hřiště pražského Tempa, vybojovat jedno vítězství. Bilance dvojice konkurentů v boji o šestku je pak už nemusí nikterak zajímat.

Kunovjanky jely na misi do Prahy s jasným cílem, urvat minimálně dvě vítězství na půdě Storms, s nimiž se perou o místo v play-off. „Kdybychom prohráli i jeden zápas, naše pozice bude před derniérou základní části podstatně složitější. Ale holky to zvládly, hlavně v útoku byly lepší než soupeřky, když se dařilo zejména Stejskalové s Gunišovou,“ těší Pavla Křiváka, zkušeného kouče z Mlatevni. Dvojí skalp Bouří je o to cennější, že Pražanky na druhý den dvakrát nečekaně porazily třetí Tempo Praha. „Skvěle nás při absenci Rampáčkové podržela nadhazovačka Bachanová, která odházela dvanáct ze čtrnácti směn,“ pochválil Křivák.

Jeho družina se v neděli přesunula na hřiště vedoucího Joudrs Praha, kde byly karty rozdány jasně. Šnečice však chtěly favorita potrápit. „Ani v jednom zápase jsme nepodali špatný výkon, měli jsme hodně běžců na metách, ale na rozdíl od soupeře jsme je nedokázali stáhnout. I proto jsme dvakrát prohráli. Herním výkonem jsme však potvrdili, že forma jde nahoru, tak snad se na nás v play-off usměje i štěstí,“ přeje si kouč.

Kunovjanky se o poslední body v základní části poperou už o víkendu. Matematika je jasná. Když jednou vyhrají, jsou bez ohledu na ostatní výsledky v elitní šestce. Ale ani čtyři porážky jim brány play-off nejspíš nezavřou. „Jedině v okamžiku, že soupeři vyhrají tři ze čtyř zápasů, což je ale vzhledem k jejich protivníkům nepravděpodobné. Ale nechceme na to spoléhat, půjdeme si aspoň pro jedno vítězství,“ burcuje Křivák.

Zrcadlo výsledků: Storms Praha - Kunovice 5:9 a 5:7, Joudrs Praha - Kunovice 5:1 a 4:1.

KUNOVICE: Bachanová, Hlaváčková, Slaninková, Gunišová, Mlýnková, Húsková, Mešťanová, Chládecká, Cigošová, Šestáková, Kaindl, Schwarzingerová, Stejskalová.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace