Šnečice vystrčily růžky, pojedou na MS!

Šnečice vystrčily růžky, pojedou na MS!
Kunovice Sport 11 / 06 / 2016

Bravo! Tereza Kubicová, Tereza Vlčková, Lucie Kaplarczyková a Eliška Mlýnková (zleva), extraligové softbalistky Snails Kunovice, poletí na mistrovství světa v kanadském Surrey! I když reprezentaci koučuje Pavel Křivák, oddílový trenér z Mlatevni, při jejich konečné nominaci hrál druhé housle.
„Když se láme chleba, mateřští trenéři nemají hlasovací právo, nedělalo by to dobrotu. Ze širší do konečné nominace tak holky poslali ostatní trenéři. Že se probojovaly všechny, je úspěch, odměna za jejich píli a výkonnost,“ říká Pavel Křivák, reprezentační kouč z Kunovic, pro kterého je softbal životabudičem.
Šnečice ještě před šampionátem čeká Světový pohár v Oklahoma City (5. - 10. července), který je pro reprezentaci závěrečnou přípravou. Z půlmilionové metropole Oklahomy se pak přesunou do 3 400 kilometrů vzdáleného Surrey v Kanadě, kde od 15. do 24. července zabojují o překonání historického maxima. „Nejlepším výsledkem reprezentace žen je zatím deváté místo, což chceme změnit. Cíle je probojovat se do osmičlenného play off, ale nečeká nás procházka růžovým sadem. Obzvlášť letos,“ zdůraznil Křivák.  Mistrovství světa je totiž premiérově Open, což znamená, že se může přihlásit prakticky kdokoliv, bez kvalifikace. Jen z Evropy tak přijede osm týmů, zatímco doposud měl starý kontinent jen tři místa… O medaile tak zabojuje dvaatřicet mančaftů.
„Věřím, že nám šampionát vyjde a že hned po něm přijde dobrá zpráva i z Ria. Plénum mezinárodního olympijského výboru má totiž definitivně schválit návrat softbalu na olympiádu,“ prozradil Křivák, podle kterého už jde snad jen o formalitu. Softbal se tak pod pěti kruhy představí v Tokiu 2020.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace