Šňůra neporazitelnosti se přetrhla

Brno Sport 08 / 02 / 2010

Uherskobrodští basketbalisté sice klopýtli, přesto se nadále drží v čele druholigové tabulky

Náročný víkend absolvovali basketbalisté Uherského Brodu, kteří vycestovali na půdu třetího a druhého celku tabulky. U pronásledovatelů si vedli padesát na padesát. Zatímco nájezdům Masarykovy univerzity odolali, dlouhou vítěznou šňůru přeťal kat ze Šlapanic, který porazil lídra i na podzim.
MU Brno - Uh. Brod 87:91 (47:57)
„O brněnském celku je známo, že má slabší vstup do utkání, čehož jsme náležitě využili,“ prozrazuje asistent trenéra Miroslav Mikel. Taktika přinesla ovoce a již ve třetí minutě Broďané vedli 0:10. V první čtvrtině exceloval Formánek, který osmnácti body pořádně provětral obroučku soupeře. Ve stejné notě družstvo pokračovalo nadále, avšak před poločasem dovolilo Brnu hrozivý debakl zmírnit. „Naši koncentraci rozhodil verdikt rozhodčího, který při našem brejku neuznal soupeřův dotek koše a desky,“ říká. Ve druhé půli nastala přetahovaná. Domácí srovnali na 80:80 a začínalo se od začátku. „V té chvíli se projevila kvalita týmu, který zvládl vypjatý okamžik,“ chválí Mikel. Zodpovědnost na sebe vzala dvojice Dostál, Formánek a další čárka v kolonce výher byla na světě. Body: Dostál 30, Formánek 29, Mrlík 13, Dvořák 10, Mikel 2, Kratěna 2, Kaša 2, Kryštof 2, Povolný 1.
Šlapanice - Uh. Brod 87:74 (50:29)
Vydřená výhra nad univerzitou byla o víkendu tou poslední. Jedinou prohru na podzim schytali Broďané od Šlapanic, v jarní odvetě se odplata nekonala. Přesto lídr stále drží o bod čelo. Bez Dorazila a zraněného Kratěny se zbylá osmička proti vysokým domácím jen těžko prosazovala. „Kluci navíc měli v nohách předešlý těžký zápas, což sehrálo svou roli,“ říká Mikel. Další nevýhodou útlého kádru byla taktika při faulech. „Věděli jsme, že se můžeme vyfaulovat a zápas třeba ani nedohrát, a proto bylo potřeba k tomu přistupovat trochu jinak,“ vysvětluje Mikel. Broďanům jde většinou úvod jako po másle, tentokrát však platil opak. A výsledkem bylo více než desetibodové manko, které naznačovalo, kdo bude pánem na hřišti. „Nepouštěli nás do zakončení a měli dobrý obranný i útočný doskok. Naše síla ve tříbodových pokusech tentokrát neměla uplatnění,“ přiznává. V poslední čtvrtce se Brodští ještě zmohli na vzdor, ten jim ale zlom nepřinesl. Body: Mrlík 17, Dostál 15, Formánek 12, Mikel 11, Dvořák 10, Povolný 5, Kaša 3, Kryštof 3.

autor: LENKA HORÁKOVÁ